Laktatory manualne i elektryczne

Jedną z najważniejszych decyzji jaką będziesz musiała podjąć zaraz po porodzie jest to, czy karmić swoje dziecko piersią czy butelką. Dlatego właśnie w Lansinoh staramy się jak najwięcej mówić o zaletach karmienia piersią, edukować i dostarczać pomocne akcesoria umożliwiające komfortowe i bezpieczne karmienie naturalne. Badania wykazały, że korzyści dla zdrowia wynikające z karmienia piersią są nie do przecenienia zarówno dla dziecka jak i dla matki, obejmując swoim zasięgiem działania krótko, średnio i długoterminowe jak również korzyści psychologiczne i emocjonalne.

Od pierwszego spojrzenia, dotyku i karmienia zaczynasz budować trwałą więź z dzieckiem ofiarowując mu poczucie komfortu i bezpieczeństwa poprzez kontakt z Twoim ciałem… Karmienie piersią jest nie tylko bezpłatne ale także bardzo wygodne! Mleko matki jest zawsze gotowe do podania, w optymalnej temperaturze i konsystencji, pełne wartości odżywczych by zaspokoić głód i pragnienie Maluszka. Warto pamiętać że karmienie naturalne to także korzyści zdrowotne dla matki …

Przystawienie dziecka do piersi bezpośrednio po porodzie sprzyja uwolnieniu oksytocyny (tzw. “hormonu miłości”), który to wysyła sygnał do organizmu, aby rozpocząć produkcję mleka.  Oksytocyna sprzyja również obkurczaniu macicy i wpływa na prawidłowy przebieg połogu. Karmienie piersią może opóźnić powrót miesiączkowania co jest profitem dla matki. Należy jednak pamiętać nie jest to 100% pewna metoda antykoncepcyjna.

Badania wykazały, że korzyści karmienia piersią dla matek obejmują:
⦁ Niższe ryzyko nowotworu jajnika i macicy.
⦁ Niższe ryzyko raka piersi i wczesnej menopauzy
⦁ Zmniejszenie ryzyka cukrzycy typu II
⦁ Wzrost wytrzymałości kości, w wyniku czego w późniejszym okresie pojawia się mniej złamań oraz zmniejszone jest ryzyko osteoporozy

Badania sugerują również, że ze względu na podwyższony poziomy oksytocyny matki karmiące piersią wykazują mniejszą skłonność do okołoporodowych stanów lękowych i depresji niż matki karmiące mlekiem modyfikowanym. Stwierdzono też, że prolaktyna – hormon, który stymuluje produkcję mleka – ma również uspakajający wpływ na matkę.

Kolejną zaletą karmienia piersią dla mam jest fakt, że karmienie piersią pomaga zmobilizować zapasy tłuszczu i powoduje spalanie około 500 kalorii dziennie co pomaże Ci zrzucić szybciej zbędne kilogramy.  Mama karmiąca butelką będzie musiała jechać na rowerze przez godzinę pod górę, aby pozbyć się tych kalorii!  Ogólnie rzecz biorąc matki niekarmiące piersią tracą wagę wolniej i nie mają takich sukcesów z jej utrzymywanie jak kobiety karmiące piersią. Istnieje dowody na to, że karmienie piersią powoduje zmiany metabolizmu i regulację poziomu cukru we krwi a to wszystko w połączeniu ze skuteczniejszą utratą wagi i dobrym poziomem cholesterolu może prowadzić do obniżenia ryzyka chorób serca u kobiet, które karmiły dzieci piersią.

Korzyści dla dziecka

Twój własny pokarm to jedyny pokarm powstały specjalnie dla Twojego dziecka, nie można go wytworzyć nawet w najlepszych laboratoriach i co więcej jego skład zmienia się wraz z tym jak Twoje dziecko rośnie tak, aby dostosować się do potrzeb malucha.  Co więcej, substancje odżywcze w pokarmie matki są łatwiejsze do wchłaniania niż substancje w jakiejkolwiek innej formule, dlatego możesz być pewna, że Twoje dziecko otrzymuje maksymalne korzyści jak również jest chronione przez przeciwciała produkowane tylko dla niego i przekazywane za pomocą pokarmu.  Istnieją zarówno krótko jak i długoterminowe korzyści płynące z karmienia wyłącznie piersią w zalecanym czasie sześciu miesięcy a później razem z pokarmami stałymi przez tak długi okres, jak pragnie tego Twoje dziecko i ty.

Natychmiastowe korzyści dla Twojego dziecka

Twoje dziecko będzie miało od razu poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie karmienia piersią, dlatego też tak ważne jest, abyś przystawiła dziecko przy swojej piersi tak szybko jak jest to tylko możliwe.  Twoje pierwsze mleko pomaga dziecku w wydzielaniu smółki (substancji wchłanianych podczas pobytu w łonie matki) oraz przygotowuje jego żołądek i jelita do lepszej obrony przed bakteriami i wirusami.

Jeśli w rodzinie masz osoby cierpiące na cukrzycę lub alergie, to prawdopodobieństwo wystąpienia tych schorzeń u Twojego dziecka będzie mniejsze, jeśli jest karmione piersią.  Dodatkowo dalszymi zaletami karmienia piersią dla dziecka jest mniejsze prawdopodobieństwo:
⦁ zaparć, ponieważ ich stolec jest bardziej miękki, oraz biegunek
⦁ problemów z gazami lub ulewaniem po karmieniu
⦁ infekcji układu moczowego
⦁ infekcji uszu
⦁ infekcją żołądka i jelit oraz infekcji dróg oddechowych

Mleko matki zawiera niezbędne substancje pomagające w rozwoju mózgu , siatkówki i ośrodkowego układu nerwowego jak również czynników wzrostu i hormonów.

Długofalowe korzyści dla Twojego dziecka

Badania wykazały, że korzyści z karmienia dziecka piersią mogą obejmować:
mniejsze prawdopodobieństwo infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych do 7 roku życia
mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia egzemy i astmy mniejsze ryzyko wystąpienia otyłości i oraz zbyt wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca, cukrzycy i próchnicy w późniejszym okresie życia
większe prawdopodobieństwo uzyskiwania wyższych wyników w testach na inteligencję

Karmienie piersią a wcześniaki

Szczególne korzyści odnoszą wcześniaki karmione piersią, gdyż to pozwala na wzmocnienie odporności i chroni je przed infekcjami.  Jeśli Twoje dziecko nie jest w stanie ssać piersi, możesz ściągnąć swoje mleko (i siarę) tak, aby podać je dziecku w inny sposób.  Jeśli twoje dziecko jest zbyt małe lub zbyt słabe, aby mogło być karmione , możesz mrozić ściągnięty pokarm tak, aby podać go później.


Firma Lansinoh powstała 35 lat temu w Stanach Zjednoczonych jako rodzinny biznes założony przez Reshedę Hagen.

Resheda Hagen zapoczątkowała Lansinoh w 1978 r. w Portland, w stanie Oregon, gdy urodziło się jej pierwsze dziecko. Resheda karmiła piersią, ale po kilku dniach brodawki jej piersi stały się podrażnione i obolałe. Dostępne na rynku preparaty nie działały, zaczęła więc powoli oswajać się z myślą o konieczności odstawieniu dziecka od piersi.

Liderka Ligi La Leche zachęciła ją aby nie poddawała się i spróbowania zastosować lanolinę.
Specyfik ten nie był jednak powszechnie dostępny w sklepach. Mąż Reshedy, będący lekarzem zdołał znaleźć i przywieźć ze szpitalnej apteki do domu pół kilogramowy słoik lanoliny.
Nałożona na bolące brodawki lanolina przyniosła natychmiastową ulgę.

Brodawki zagoiły się w ciągu kilku dni i Resheda mogła z radością kontynuować karmienie piersią.
Resheda Hagen zaczęła propagować niezwykłe właściwości „Pure Lanolin” („Czystej Lanoliny”) jako rozwiązania problemu podrażnionych brodawek matek karmiących. W 1984 roku zdecydowała się kupować lanolinę w kilogramowych słojach i przepakowywać ją do mniejszych pojemników, sprzedając je później karmiącym matkom.

Dzięki nawiązaniu przez Reshedę kontaktów ze szpitalami i aptekami bardzo szybko wśród pacjentów wzrosła świadomość niezwykłych właściwości lanoliny. Dziś, po 35 latach działalności firma Lansinoh dostarcza karmiącym kobietom bezpieczną i skuteczną alternatywę dla typowo kosmetycznych produktów mających przynieść ulgę w przypadku podrażnień piersi.

⦁ Ponad 80% kobiet karmiących piersią spotyka się z podrażnieniem brodawek piersi, a u 26% z nich pojawiają się uszkodzenia naskórka.
⦁ Ta powszechna i bolesna przypadłość jest głównym powodem przerwania karmienia piersią.

Większość mam marzy o naturalnym karmieniu. Lansinoh pomaga spełniać te marzenia dostarczając im niezbędnych produktów oraz wiedzy na temat karmienia piersią. Marka Lansinoh jest znana i ceniona od ponad 35 lat. Produkty Lansinoh są wybierane przez rodziców na niemal wszystkich kontynentach świata. Firma SensiMed, wyłączny dystrybutor produktów Lansinoh na polskim rynku, współpracuje głównie ze szpitalami posiadającymi tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku.

W Polsce jest obecnie 96 takich szpitali. Każda placówka, która zdobędzie tytuł jest porównywalna z odznaczonymi placówkami z całego świata, a jej sposób postępowania służy w pełni dobru dziecka i matki umożliwiając karmienie piersią. Jednocześnie w takiej placówce jest w pełni przestrzegany „Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece”, dając szansę matkom na podjęcie decyzji o karmieniu dziecka opartej na współczesnej wiedzy medycznej, a nie na reklamie.

Wszystkie działania firmy Lansinoh zmierzają w jednym kierunku – udzielenia wsparcia i pomocy matkom, które wybrały to co najbardziej naturalne i najlepsze dla ich dzieci – karmienie piersią.
Nasze produkty są wybierane i nagradzane w wielu konkursach, a rzesza naszych klientów stale rośnie – dołącz do naszej wielkiej międzynarodowej rodziny Lansinoh.

Karmienie piersią jest wspaniałym doświadczeniem dla Ciebie i dziecka ale nie zawsze gdy maleństwo jest głodne możesz być przy nim. Odciąganie pokarmu jest idealnym rozwiązaniem i pozwala Twojemu partnerowi na dodatkowe zaangażowanie.

W czasie gdy nie będzie Cię przy dziecku ważne jest aby Twój partner lub opiekun dziecka mógł nakarmić dziecko Twoim pokarmem. Wyjście z domu na spotkanie z przyjaciółkami czy powrót do życia zawodowego nie musi oznaczać zakończenia karmienia piersią. Odciąganie pokarmu jest przydatną umiejętnością, której warto się nauczyć aby nadal dostarczać dziecku idealny pokarm pełen najwartościowszych składników. Czy wiesz że w odpowiednich warunkach możesz przechowywać swój odciągnięty pokarm nawet do sześciu miesięcy?

Co najważniejsze odciąganie pokarmu może być szybkie i łatwe o ile będziesz używała właściwego sprzętu. Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie laktatora elektrycznego, w odróżnieniu od manualnego wykona za Ciebie najcięższą pracę, oszczędzając Twój cenny czas. Elektryczny laktator na dwie piersi Lansinoh pozwala odciągnąć pokarm jednocześnie z dwóch piersi w czasie krótszym o połowę. Ponieważ jest to laktator typu „2 w 1” możesz również używać go jako pojedynczy laktator. Możliwość wykorzystania zasilania sieciowego jak i bateryjnego pozwala Ci używać go w różnych sytuacjach – zarówno w domu jak i poza nim.

Warto dodać, że firma Lansinoh posiada w swojej ofercie następujące produkty:
⦁ Lanolinę Lansinoh HPA® do leczenia podrażnień brodawek piersi
⦁ Wkładki laktacyjne jednorazowego i wielorazowego użytku
⦁ Laktatory manualne i elektryczne (w tym unikalny na dwie piersi) oraz Silikonowy zbiornik na pokarm
⦁ Woreczki i Butelki do przechowywania odciągniętego pokarmu
⦁ Chusteczki nawilżane z lanoliną
⦁ Osłonki laktacyjne
⦁ LatchAssistTM – Korektor brodawek piersi
⦁ Kompresy żelowe Therapearl™
⦁ Butelki do podawania pokarmu naturalnego

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź naszą stronę internetową www.lansinoh.pl oraz sklep www.sklep.lansinoh.pl

Dla uczestników warsztatów Bezpieczny Maluch marka Lansinoh przygotowała rabat 10% na zakupy w sklepie internetowym Lansinoh.

Przy złożeniu zamówienia podaj kod: BM i czerp korzyści płynące z karmienia piersią.