Bezpieczna podróż z marką BeSafe

Fotelik samochodowy dla niemowlaka – jak go wybrać?

Fotelik dla noworodka, który wkrótce ma pojawić się w Waszej rodzinie, to jedna z najważniejszych części wyprawki. Dlatego właśnie nie można wybierać go szybko i bez zastanowienia. Najlepiej jest poświęcić na poszukiwania jak najwięcej czasu, a także wybrać się do specjalistycznego sklepu z fotelikami, gdzie doświadczony sprzedawca dokładnie przedstawi ci najlepsze dla was opcje. Odpowiednio wybrany fotelik samochodowy dla niemowlaka to gwarancja spokojnej podróży całą rodziną. Co ma największe znaczenie? Jak wybrać fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Co jest najważniejsze przy wyborze fotelika? Dopasowanie.

Rodzice muszą przede wszystkim pamiętać, że fotelik dla niemowlaka musi być dopasowany wagi i wzrostu dziecka. Wśród tej grupy fotelików, modele wybiera się ze skali 0-13 kg lub 40-75 cm wzrostu. Właśnie te modele zapewniają dziecku odpowiednie ułożenie ciała oraz szczególnie potrzebną stabilizację. Drugim, równie ważnym aspektem, jest wybranie fotelika, który jest dopasowany do modelu waszego samochodu. Właśnie dlatego warto skorzystać ze sklepu stacjonarnego, w którym doświadczeni sprzedawcy ze specjalistyczną wiedzą, pomogą wam w doborze tego odpowiedniego. To wręcz kluczowe, by proponowany model został przymierzony do waszego samochodu oraz by sprzedawca pokazał Wam w jaki sposób się go montuje – w szczególności tacie, który z pewnością będzie odpowiedzialny za umieszczenie dziecka w foteliku w samochodzie, więc najlepiej, by miał już w tym wprawę.

Wybierając fotelik dla noworodka, należy przede wszystkim uwzględnić jego bezpieczeństwo. Pamiętaj, że to niezwykle istotne, nawet jeśli nie planujecie długich podróży z małym dzieckiem. Kolizja drogowa może zdarzyć się wszędzie, także podczas krótkiej trasy pomiędzy domem a sklepem. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę sprawdzone rozwiązania od zaufanych producentów.

Wybierając pierwszy fotelik dla dziecka, sprawdź, czy jest zgodny z obowiązującymi normami bezpieczeństwa (ECE R44-04 lub R129 i-Size), czy był testowany w testach zderzeniowych i jakie otrzymał oceny, warto również przejrzeć opinie rodziców. Choć każdy rodzic i jego rodzina mają inne potrzeby, poruszają się innym samochodem, daje to możliwość poznania z jakichś powodów docenianych producentów. Wśród współczesnych propozycji z pewnością warto wziąć pod uwagę skandynawską markę BeSafe, która oferuje fotelik BeSafe iZi Go Modular stanowiący część innowacyjnego systemu modularnego – możliwości zamontowania dwóch fotelików z różnych grup wiekowych na jednej bazie ISOfix. Fotelik dla niemowlaka BeSafe iZi Go Modular został stworzony ze specjalnej kombinacji pianki i materiału EPS pochłaniającego energię zderzenia, wyposażony jest we wspierające wkładki dla niemowlaka, zapewniając maluchowi odpowiednie ułożenie ciała w foteliku. Dodatkowa ochrona boczna, umieszczona od strony drzwi samochodu, ma za zadanie jeszcze lepiej chronić dziecko w przypadku zderzenia bocznego. Bardzo ważne jest by pod uwagę brać fotelik, który posiada 5-punktową uprząż wewnętrzną. Dlaczego? Zapewnia lepsze wsparcie i stabilizację dziecka, ponieważ utrzymuje zarówno jego tułów jak i bioderka, co jest niezwykle ważne w przypadku kolizji.

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz wiedzieć więcej o fotelikach BeSafe? Wejdź na stronę www.besafe.com.pl