Bezpłatne Warsztaty dla kobiet w ciąży – online i stacjonarne

Poznaj bezpłatne warsztaty dla przyszłych mam, rodziców i opiekunów, które wspierają w wychowaniu dzieci. Zapisz się na zajęcia online i czuj się spokojnie.

Uczestnicy warsztatów Bezpieczny Maluch

Partnerzy strategiczni

Bezpłatne zajęcia online dla kobiet w ciąży

Bezpieczny Maluch to ogólnopolski program bezpłatnych warsztatów, który wspiera przyszłe mamy, rodziców i opiekunów w bezpiecznym i zdrowym wychowaniu swoich pociech. Teraz możesz wziąć udział w warsztatach także online – wygodnie, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

Czego dowiesz się podczas spotkań online? Warsztaty są podzielone na 4 moduły, a pierwsze dwa kierujemy przede wszystkim do kobiet w ciąży. Z bezpłatnych warsztatów dla przyszłych mam dowiesz się m.in. jak bezpiecznie podróżować w ciąży, jak karmić dziecko, czym są komórki macierzyste i dlaczego warto bankować krew pępowinową, jak udzielić pierwszej pomocy niemowlakowi, jak unikać zagrożeń w pierwszych miesiącach i latach życia dziecka, a także jak radzić sobie z rozstępami w trakcie i po ciąży.

Weź udział w szkoleniu dla kobiet w ciąży i ze spokojem zacznij największą przygodę swojego życia.

Warsztaty stacjonarne

Bezpłatne warsztaty dla przyszłych mam prowadzimy zarówno online, jak i stacjonarnie, na terenie całego kraju. Dzięki temu możesz spotkać się z nami osobiście i na żywo zdobyć praktyczną wiedzę. Gdzie prowadzimy szkolenia dla kobiet w ciąży? Oto lista miast, w których bywamy najczęściej:

WarszawaWrocławKrakówLublinBiałystokGdańskGdyniaPoznań

Zajęcia dla kobiet w ciąży online – na czym polegają?

Bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży i warsztaty dla rodziców dostępne są teraz w wygodnej formule online. Dzięki wirtualnym spotkaniom możesz zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, które przygotują Cię do roli rodzica, a także nauczą, jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno malucha, jak i swoje. Wszystko wygodnie i bezpiecznie – bez wychodzenia z domu.Warsztaty online dla przyszłych mam i dla rodziców to pełnowartościowy program wirtualnych spotkań, które pozwalają zwiększyć świadomość w zakresie bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Nasi prowadzący przekazują taką samą wiedzę, jak podczas spotkań stacjonarnych, dlatego możesz mieć pewność, że nauczysz się dokładnie tego samego, co uczestnicy spotkań w tradycyjnej formie. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz i zapiszesz się na bezpłatne warsztaty online.

Nie warto czuć się bezradnie.

Zarejestruj się i skorzystaj bezpłatnie z warsztatów, nie wychodząc z domu.

Już dziesiątki tysięcy przyszłych mam i rodziców wzięło udział w naszych bezpłatnych warsztatach, stając się częścią Ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczny Maluch. Dołącz do grona rodziców, którzy skorzystali z naszego wsparcia w bezpiecznym i zdrowym wychowaniu swoich maluchów.

Bezpieczny Maluch
Bezpieczny Maluch
Bezpieczny Maluch
Bezpieczny Maluch

Program warsztatów dla kobiet w ciąży

Moduł 1 warsztatów dla kobiet w ciąży – przed urodzeniem malucha

Czas trwania warsztatów on-line – około 3,5 godziny.

Pierwsza pomoc u niemowląt

Pierwsza pomoc w teorii i w praktyce – omówimy, jak przebiega pierwsza pomoc w stanach nagłych u niemowląt, czym jest bezdech, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, jak pomóc dziecku podczas utraty przytomności i jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Nie zabraknie ćwiczeń praktycznych, dzięki którym nauczysz się, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.

Bezpieczna podróż w ciąży

Podczas zajęć dla przyszłych mam dowiesz się m.in. jak bezpiecznie podróżować w czasie ciąży, które miejsca w samochodzie są najbezpieczniejsze dla kobiety w trzecim trymestrze i jak to jest z pasami bezpieczeństwa oraz poduszką powietrzną w samochodzie. Podpowiemy Ci, na co zwracać uwagę podczas jazdy autem, jakie jest prawidłowe i nieprawidłowe ułożenie pasa biodrowego, czy poduszka powietrzna jest bezpieczna, a także jak przeprowadzić pierwszą pomoc w stanach nagłych u kobiet w ciąży.

Bezpieczny Maluch w podróży

Podczas warsztatów dla przyszłych mam opowiemy, jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku podczas podróży. Skupimy się m.in. na prawidłowym doborze i montażu fotelika do samochodu i na zasadach bezpiecznego przewożenia malucha w samochodzie.

Komórki Macierzyste

„Ważna decyzja w ciąży – pobranie krwi pępowinowej” Dowiesz się, czym są komórki macierzyste, jakie mają zastosowanie, dlaczego krew pępowinowa jest tak cenna, a także jak jest pobierana i przechowywana. Opowiemy, czym jest bankowanie krwi i jakie może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa dziecka.

Żywienie niemowląt – zaprogramuj swoje dziecko na zdrowie

Wszystko, co warto wiedzieć na start o karmieniu niemowląt – podczas warsztatów dla kobiet w ciąży podpowiemy, dlaczego warto karmić dzieci piersią i jaki wpływ na rozwój malucha ma mleko mamy.

Bezpieczny sen niemowlęcia

Wszystko, co trzeba wiedzieć o bezpieczeństwie malucha podczas snu. Dowiesz się, jakie otoczenie jest dla dziecka najlepsze podczas snu, jak wyposażyć łóżeczko, jakie czynniki środowiskowe wpływają na sen niemowlęcia i czym jest SIDS (Zespół Śmierci Łóżeczkowej).

Zdrowie i uroda kobiety ciężarnej

Część warsztatów dla przyszłych mam poświęcona zdrowiu i urodzie kobiet w ciąży i po ciąży. Dowiesz się wszystkiego o rozstępach – jak powstają, czym są i czy można ich uniknąć, a także jak zadbać o skórę i ciało zarówno w trakcie ciąży, jak i po urodzeniu dziecka.

Zdjęcie z warsztatu

Zajęcia dla ciężarnych kobiet to dwa pierwsze moduły całych warsztatów organizowanych w ramach kampanii Bezpieczny Maluch. Sprawdź, jaki jest program spotkań i czego możesz dowiedzieć się podczas warsztatów online.

Zdjęcie z warsztatu

Spotkania prowadzą

Warsztaty prowadzą instruktorzy i specjaliści akcji, a przede wszystkim rodzice. Od 2011 roku propagują bezpieczne rodzicielstwo, współpracując z placówkami medycznymi i szkołami rodzenia w całej Polsce.

Kamil Kasiak

Ratownik medyczny, współautor i koordynator kampanii

  • Aktywny zawodowo ratownik medyczny, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Instruktor pierwszej pomocy, właściciel firmy szkoleniowej Medikurs.
  • Współautor i koordynator ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczny Maluch.
  • Jako ekspert jest doradcą w tworzeniu procedur i instrukcji w obszarze bezpieczeństwa i pierwszej pomocy w organizacjach.
  • Konsultant w programach telewizyjnych, pasjonat, społecznik.
  • Prywatnie mąż @mama_bezpiecznego_malucha z czwórką dzieci.

Piotr Piotrowski

Instruktor wyszkolenia wojskowego i specjalistycznego

  • Instruktor wyszkolenia wojskowego i specjalistycznego, od kilku lat specjalizujący się w bezpieczeństwie najmłodszych i pierwszej pomocy.
  • Twórca autorskiego programu szkolenia cywilów w ramach koncepcji first responder.
  • Współtwórca Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Proobronni-Terytorialni. Wyróżniony brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju.
  • Dumny Tata autystycznego Leona, Łucji i Ludwiki.

Nasze doświadczenie

Bezpieczny Maluch jest najszerszą, krajową kampanią edukacyjną, prowadzoną dla rodziców i kobiet w ciąży. Zarówno spotkania stacjonarne, jak i warsztaty dla rodziców online prowadzą instruktorzy i specjaliści akcji, którzy od 2011 roku wspólnie działają pod szyldem Kampanii Bezpieczny Maluch. We współpracy ze szkołami rodzenia i placówkami medycznymi propagujemy bezpieczne rodzicielstwo i pokazujemy, jak zachować zdrowy rozsądek oraz spokój przy jednoczesnym dbaniu o zdrowie, samopoczucie i bezpieczeństwo przyszłych mam oraz dzieci.

Od 2011 roku przeprowadziliśmy ponad 800 warsztatów. W całym kraju w naszych szkoleniach wzięło udział ponad 76 tysięcy przyszłych mam wraz ze swoimi partnerami, a w warsztatach online dla rodziców już ponad 1400. Otrzymaliśmy wiele nagród i wyróżnień (np. nagrodę Złotych ORŁÓW w kategorii „Kształcenie”) i współpracujemy z największymi firmami, portalami i mediami w całym kraju. Jednak zawsze najważniejsze są dla nas zadowolenie rodziców i wkład w propagowanie bezpiecznego wychowania dzieci.

Opinie uczestników o warsztatach

Zobacz co o naszych warsztatach piszą sami uczestnicy.

Fachowo

Najbardziej zasobne w wiedzę warsztaty on-line w jakich uczestniczyłam - fachowo przekazana wiedza w bardzo istotnych kwestiach bezpieczeństwa malucha i matki oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w różnych okolicznościach. Także bardzo mi się podobało skupienie na edukowaniu przyszłych rodziców z udziałem produktów od sponsorów a nie wyłącznym ich reklamowaniu. Bardzo polecam.

Justyna Kamińska

Sprawnie i z pasją

Świetna ekipa której pasją jest dzielenie się przydatnymi informacjami z innymi rodzicami. Warsztaty przebiegają bardzo sprawnie gdzie prowadzący udzielają wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników. Pomimo że zajęcia są trochę długie, wszystkim je polecam bo na pewno nie jest to czas zmarnowany a wręcz przeciwnie. Brawa za pomysłowość na stworzenie takiej stronki

Edyta Krasuska

Profesjonalne i dostępne

Profesjonalne warsztaty dotyczące bezpieczeństwa dziecka. Panowie przedstawili w bardzo dostępny sposób na co zwracać uwagę przy bezpieczeństwie dziecka oraz w profesjonalny sposób pokazali jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia dziecka. Polecam

Aleksandra Strongowska

Profesjonalnie i interaktywnie

Warsztaty prowadzone w sposób profesjonalny, ale nie "sztywny", bardzo fajne podejście i oczywiście co najważniejsze ogrom przekazanej wiedzy. Dużym plusem jest możliwość ciągłej interakcji i zadawania pytań. Na pewno są godne polecenia innym przygotowującym się rodzicom

Andżelika Dołowiec

Skondensowana wiedza

Warsztaty bardzo nam się z mężem podobały. Polecamy wszystkim. Super skondensowana wiedza w pigułce. Mogliśmy aktywnie uczestniczyć w zajęciach, siedząc wygodnie we własnym mieszkaniu Dziękujemy

Beata Śr Pa

Przydatne i ciekawe

Fantastyczne szkolenie niezbędne, ale też przydatne informacje dla każdego rodzica przedstawione w ciekawy sposób. Naprawdę warto skorzystać. Serdeczne podziękowania dla prowadzących

Beata Karkowska

źródło - facebook.com/bezpiecznymaluch/reviews/

Nie warto czuć się bezradnie.

Zarejestruj się i skorzystaj bezpłatnie z warsztatów, nie wychodząc z domu.

Partnerzy

Partnerzy strategiczni