Bezpłatne Warsztaty dla rodziców dzieci do 3 lat – online

Poznaj bezpłatne warsztaty dla rodziców i opiekunów oraz przyszłych mam. Dowiedz się, jak zdrowo i bezpiecznie wychować dziecko. Zapisz się na darmowe szkolenie.

Uczestnicy warsztatów Bezpieczny Maluch

Partnerzy strategiczni

Darmowe warsztaty dla rodziców online

Bezpieczny Maluch to ogólnopolski program bezpłatnych warsztatów dla rodziców, którego misją jest zwiększenie świadomości bezpiecznego rodzicielstwa i pomoc opiekunom w zdrowym, bezpiecznym oraz spokojnym wychowaniu pociech. Od 2011 roku przeprowadziliśmy już setki szkoleń stacjonarnych – teraz możesz wziąć udział także w warsztatach online. Bezpiecznie, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Czego nauczysz się na warsztatach dla rodziców? Cały program Bezpiecznego Malucha jest podzielony na 4 moduły. Pierwsze dwa kierujemy przede wszystkim do kobiet w ciąży. Moduł nr 3 i 4 jest skierowany do rodziców dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Podczas szkoleń dla rodziców nauczysz się m.in., jak udzielić pierwszej pomocy niemowlakom i dzieciom do 3. roku życia, jak dobrze modyfikować dietę dziecka i jakie są najważniejsze zasady żywienia, jak zapobiegać wypadkom z udziałem najmłodszych i nieco starszych dzieci, a także jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem oraz jak wybrać i zamontować fotelik samochodowy.

Weź udział w warsztacie dla rodziców i ze spokojem zacznij największą przygodę swojego życia.

Warsztaty stacjonarne

Ogólnopolska Kampania Bezpieczny Maluch zaczęła się od warsztatów stacjonarnych. Choć dzisiaj możesz zapisać się także na zajęcia online, to nadal w całej Polsce odbywają się tradycyjne spotkania, podczas których możemy spotkać się osobiście i przekazać Wam na żywo praktyczne umiejętności. Szkolenia dla rodziców prowadzimy najczęściej w największych polskich miastach, takich jak:

WarszawaWrocławKrakówLublinBiałystokGdańskGdyniaPoznań

Warsztaty dla rodziców online – na czym polegają?

Warsztaty online dla przyszłych mam i dla rodziców to pełnowartościowy program wirtualnych spotkań, które pozwalają zwiększyć świadomość w zakresie bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Nasi prowadzący przekazują taką samą wiedzę, jak podczas spotkań stacjonarnych, dlatego możesz mieć pewność, że nauczysz się dokładnie tego samego, co uczestnicy spotkań w tradycyjnej formie. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz i zapiszesz się na bezpłatne warsztaty online.

Jak zapisać się na szkolenie dla rodziców? Wystarczy wybrać jedną z dostępnych dat i wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Otrzymasz dostęp do platformy szkoleniowej wraz ze wszystkimi, niezbędnymi informacjami.

Nie warto czuć się bezradnie.

Zarejestruj się i skorzystaj bezpłatnie z warsztatów, nie wychodząc z domu.

Przeprowadziliśmy blisko 1000 szkoleń z rodzicami z całej Polski. Setki tysięcy rodziców wzięło udział w naszych bezpłatnych warsztatach stacjonarnych i warsztatach online, stając się częścią Ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczny Maluch. I Ty dołącz do grona rodziców, którzy stawiają na bezpieczne rodzicielstwo – skorzystaj z naszego wsparcia i zapisz się na warsztaty.

Bezpieczny Maluch
Bezpieczny Maluch
Bezpieczny Maluch
Bezpieczny Maluch

Program warsztatów dla rodziców

Moduł 3 warsztatów dla rodziców – dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy

Czas trwania modułu 3 – około 2,5 godziny.

Pierwsza pomoc u niemowląt i dzieci

Jak zachować się, gdy Twoje dziecko znajdzie się w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu? Podczas szkolenia dla rodziców dowiesz się m.in.:

 • jak przebiega pierwsza pomoc w stanach nagłych u dzieci do 1. roku życia,
 • czym jest bezdech i jak sobie z nim poradzić,
 • jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych,
 • jak zachować się podczas utraty przytomności dziecka,
 • co zrobić, gdy dziecko dozna urazu, zatrucia, poparzenia czy porażenia,
 • jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Ćwiczenia praktyczne pozwolą Ci nauczyć się, jak postępować w sytuacjach zagrożenia, jak poradzić sobie ze stresem i jak zachować spokój.

Zapobieganie wypadkom u niemowląt

Czy można uchronić dziecko od wypadku? W czasie warsztatów online dowiesz się, jak zapobiegać wypadkom z udziałem dzieci do 1. roku życia, jak racjonalnie podejść do kwestii bezpieczeństwa i jaki wpływ na rozwój dziecka mają zagrożenia w jego najbliższym otoczeniu.

Bezpieczeństwo dziecka podczas podróży

Chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie podróżować z niemowlakiem i małym dzieckiem? Podczas spotkania opowiemy m.in. o zagadnieniach, takich jak:

 • zachowanie bezpieczeństwa w trakcie podróży,
 • dobór i montaż fotelika samochodowego,
 • zaopatrzenie – co zabrać ze sobą na wakacje.

Wszystko po to, by wyjazdy z dziećmi były spokojne i bezpieczne.

Żywienie dziecka

Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka wynika m.in. z prawidłowego sposobu odżywiania. Na rozwój malucha ogromny wpływ ma zarówno mleko matki, jak i odpowiednia modyfikacja diety wraz ze wzrostem dziecka. Podczas warsztatów dla rodziców dowiesz się, jak odpowiednio zmieniać dietę Twojej pociechy, by dostarczyć jej organizmowi wszystkiego, co niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Moduł 4 warsztatów dla rodziców – dzieci w wieku od roku do 3 lat

Czas trwania modułu 4 – około 3 godzin.

Pierwsza pomoc

Dziecko powyżej 1. roku życia staje się bardziej aktywne i coraz bardziej samodzielne. Wraz z nauką chodzenia i samodzielności rośnie jednak ryzyko wystąpienia stanów nagłych u pociechy. Poza tym zmienia się także budowa ciała dziecka. Właśnie dlatego rodzice dzieci w wieku do 3 lat muszą nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy swoim podopiecznym, jak zachować się w sytuacjach wystąpienia poparzeń, porażeń, zatruć, krwotoków (np. krwotoków z nosa), podtopień, zadławień czy wszelkich urazów. Tego wszystkiego dowiesz się podczas modułu 4 warsztatów online dla rodziców.

Zapobieganie wypadkom u małych dzieci

Każdy rodzic chce uchronić swoje dziecko przed wypadkiem. Ale jak to zrobić i jak mieć zawsze oczy dookoła głowy? O tym, jak w praktyce zapobiegać wypadkom u dzieci opowiadamy podczas modułu nr 4 szkolenia online dla rodziców.

Zdjęcie z warsztatu

Warsztaty dla rodziców to moduły nr 3 i 4 całego programu Kampanii Bezpieczny Maluch (pierwsze dwa moduły są kierowane przede wszystkim dla kobiet w ciąży i dotyczą zdrowia oraz bezpieczeństwa zarówno przyszłych mam, jak i noworodków). Sprawdź, czego uczymy podczas szkolenia dla rodziców i jaki jest program spotkań online.

Zdjęcie z warsztatu

Spotkania prowadzą

Warsztaty prowadzą instruktorzy i specjaliści akcji, a przede wszystkim rodzice. Od 2011 roku propagują bezpieczne rodzicielstwo, współpracując z placówkami medycznymi i szkołami rodzenia w całej Polsce.

Kamil Kasiak

Ratownik medyczny, współautor i koordynator kampanii

 • Aktywny zawodowo ratownik medyczny, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Instruktor pierwszej pomocy, właściciel firmy szkoleniowej Medikurs.
 • Współautor i koordynator ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczny Maluch.
 • Jako ekspert jest doradcą w tworzeniu procedur i instrukcji w obszarze bezpieczeństwa i pierwszej pomocy w organizacjach.
 • Konsultant w programach telewizyjnych, pasjonat, społecznik.
 • Prywatnie mąż @mama_bezpiecznego_malucha z czwórką dzieci.

Piotr Piotrowski

Instruktor wyszkolenia wojskowego i specjalistycznego

 • Instruktor wyszkolenia wojskowego i specjalistycznego, od kilku lat specjalizujący się w bezpieczeństwie najmłodszych i pierwszej pomocy.
 • Twórca autorskiego programu szkolenia cywilów w ramach koncepcji first responder.
 • Współtwórca Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Proobronni-Terytorialni. Wyróżniony brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju.
 • Dumny Tata autystycznego Leona, Łucji i Ludwiki.

Nasze doświadczenie

Bezpieczny Maluch jest najszerszą, krajową kampanią edukacyjną, prowadzoną dla rodziców i kobiet w ciąży. Zarówno spotkania stacjonarne, jak i warsztaty dla rodziców online prowadzą instruktorzy i specjaliści akcji, którzy od 2011 roku wspólnie działają pod szyldem Kampanii Bezpieczny Maluch. We współpracy ze szkołami rodzenia i placówkami medycznymi propagujemy bezpieczne rodzicielstwo i pokazujemy, jak zachować zdrowy rozsądek oraz spokój przy jednoczesnym dbaniu o zdrowie, samopoczucie i bezpieczeństwo przyszłych mam oraz dzieci.

Od 2011 roku przeprowadziliśmy ponad 800 warsztatów. W całym kraju w naszych szkoleniach wzięło udział ponad 76 tysięcy przyszłych mam wraz ze swoimi partnerami, a w warsztatach online dla rodziców już ponad 1400. Otrzymaliśmy wiele nagród i wyróżnień (np. nagrodę Złotych ORŁÓW w kategorii „Kształcenie”) i współpracujemy z największymi firmami, portalami i mediami w całym kraju. Jednak zawsze najważniejsze są dla nas zadowolenie rodziców i wkład w propagowanie bezpiecznego wychowania dzieci.

Opinie uczestników o warsztatach

Zobacz co o naszych warsztatach piszą sami uczestnicy.

Fachowo

Najbardziej zasobne w wiedzę warsztaty on-line w jakich uczestniczyłam - fachowo przekazana wiedza w bardzo istotnych kwestiach bezpieczeństwa malucha i matki oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w różnych okolicznościach. Także bardzo mi się podobało skupienie na edukowaniu przyszłych rodziców z udziałem produktów od sponsorów a nie wyłącznym ich reklamowaniu. Bardzo polecam.

Justyna Kamińska

Sprawnie i z pasją

Świetna ekipa której pasją jest dzielenie się przydatnymi informacjami z innymi rodzicami. Warsztaty przebiegają bardzo sprawnie gdzie prowadzący udzielają wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników. Pomimo że zajęcia są trochę długie, wszystkim je polecam bo na pewno nie jest to czas zmarnowany a wręcz przeciwnie. Brawa za pomysłowość na stworzenie takiej stronki

Edyta Krasuska

Profesjonalne i dostępne

Profesjonalne warsztaty dotyczące bezpieczeństwa dziecka. Panowie przedstawili w bardzo dostępny sposób na co zwracać uwagę przy bezpieczeństwie dziecka oraz w profesjonalny sposób pokazali jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia dziecka. Polecam

Aleksandra Strongowska

Profesjonalnie i interaktywnie

Warsztaty prowadzone w sposób profesjonalny, ale nie "sztywny", bardzo fajne podejście i oczywiście co najważniejsze ogrom przekazanej wiedzy. Dużym plusem jest możliwość ciągłej interakcji i zadawania pytań. Na pewno są godne polecenia innym przygotowującym się rodzicom

Andżelika Dołowiec

Skondensowana wiedza

Warsztaty bardzo nam się z mężem podobały. Polecamy wszystkim. Super skondensowana wiedza w pigułce. Mogliśmy aktywnie uczestniczyć w zajęciach, siedząc wygodnie we własnym mieszkaniu Dziękujemy

Beata Śr Pa

Przydatne i ciekawe

Fantastyczne szkolenie niezbędne, ale też przydatne informacje dla każdego rodzica przedstawione w ciekawy sposób. Naprawdę warto skorzystać. Serdeczne podziękowania dla prowadzących

Beata Karkowska

źródło - facebook.com/bezpiecznymaluch/reviews/

Nie warto czuć się bezradnie.

Zarejestruj się i skorzystaj bezpłatnie z warsztatów, nie wychodząc z domu.

Partnerzy

Partnerzy strategiczni