W poszukiwaniu idealnego wózka

W poszukiwaniu idealnego wózka

TEKST UKAZAŁ SIĘ W "BRANŻY DZIECIĘCEJ" nr 6/2018 (71)

Pierwszy wózek rodzice kupują nie do końca wiedząc co w ich przypadku będzie najlepszym wyborem w tej kwestii. Pojawiając się w sklepie zazwyczaj chcą wózek 2 w 1 z jak największą gondolą, bo „ich dziecko na pewno szybko z tej mniejszej wyrośnie”. Często planują zakup, zakładając minimum dwuletni okres użytkowania. Kilka miesięcy później zaczynają myśleć o pozbyciu się wielkogabarytowego wózka… Kolejny ma być lekki i bardzo kompaktowy oraz koniecznie rozkładać się do spania. Dobrze byłoby, gdyby wyróżniał się też swoim wyglądem.  Co ciekawego można znaleźć na rynku?

w poszukiwaniu idealnego wózka - top 5 wózków kompaktowych

Każdy ma inne preferencje, ale chciałam Wam pokazać coś innego niż klasyki. Dziś o wózkach z wyższej półki, które pozytywnie zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa, wzornictwa i funkcjonalności.  Ciągle jeszcze słyszy, że wózek jest albo ładny i drogi, albo funkcjonalny i tani. Czas zmienić to podejście. Poniżej prezentuję moje TOP 5 kompaktowych i innowacyjnych wózków. Każdy z nich jest bardzo lekki (szczegółowa waga znajduje się w tabeli), a zarazem stabilny, co ma ogromne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa dziecka.  Wszystkie są  łatwe w prowadzeniu i bardzo zwrotne  – woziłam w nich i kilkumiesięczne niemowlę, i ważącego prawie 16 kilogramów trzylatka.  Każdy jest zaopatrzony w komfortowy system hamowania – hamulec znajduje się albo w rączce, albo na osi kół, z mechanizmem, który nie wymaga podważania go czubkiem buta, czy gołymi palcami w sandałkach. Żaden z nich nie jest wózkiem typu parasolka - każdy ma wygodną pełną rączkę. Wybrane przeze mnie spacerówki są bardzo uniwersalne. Mogą być użytkowane od urodzenia dziecka aż do osiągnięcia przez nie 15-25kg.  Cztery z nich mają opcję montażu gondoli, a piąty siedzisko dopasowane do przewożenia noworodka. Co najlepsze, każdy  składa się w małą kompaktową kostkę.

W poszukiwaniu idealnego wózka

KIESZONKOWE YOYO

BabyZen YoYo  jest kieszonkową spacerówką, która po złożeniu spełnia wymogi bagażu podręcznego i można ją zabrać na pokład samolotu!  YoYo po spakowaniu wygląda jak duża damska torebka. Jest bardzo atrakcyjny wizualnie, ma ciekawy i niespotykany design. Charakteru dodają mu małę biało-czarne piankowe koła i futurystycznie wygięty stelaż. Wózek ma bardzo miękkie zawieszenie i świetnie sobie radzi na nierównych chodnikach oraz utwardzonych drogach leśnych. Koła mimo swoich malutkich rozmiarów zachowują się jak ich dwa razy większe odpowiedniki. 

BABY JOGGER JAK WYŚCIGÓWKA

Baby Jogger City Tour Lux  to wózek  produkowany w ten sam sposób, co najbardziej znane na świecie samochody sportowe i należy do rodziny, która  jest wiodącą marką w kategorii spacerówek do jazdy po każdym rodzaju podłoża. To niezwykle ergonomiczny wózek wyposażony w standardzie w  plecak ze zintegrowanym paskiem do przenoszenia.  Unikalna jest  możliwość złożenia go jedną ręką  z zamontowaną gondolą na stelażu, co zapewnia komfort i niepodważalną wygodę w codziennym użytkowaniu. Dużą zaletą wózka jest relacja ceny do jakości. To wyjątkowo dobra spacerówka wykonana z wysokiej jakości materiałów w bardzo przystępnej cenie.

WOOSH, CZYLI WÓZEK MRÓWKA

Cosatto Woosh można porównać do mrówki, która z lekkością dźwiga ładunek kilka razy cięższy od siebie samej. Ta bajecznie kolorowa spacerówka dzięki silnej i lekkiej aluminiowej ramie waży zaledwie 6kg a może służyć do wożenia dziecka ważącego nawet 25kg. To chyba jedyny na rynku kompaktowy wózek, który może pochwalić się takimi parametrami. Woosh charakteryzuje się też niezwykle prostym systemem rozkładania. Tak samo jak w przypadku YoYo, po zwolnieniu blokady chroniącej przed samorozłożeniem,  wystarczy silniej machnąć ręką i spacerówka stoi przed nami w całej okazałości.

DESIGNERSKI MIOS

Cybex Mios  urzeka tapicerkami zaprojektowanymi przez światowej sławy designerów.

Warto zwrócić uwagę, że jest to jeden z dwóch wózków w zestawieniu który może pochwalić się regulacją wysokości rączki. W kwestii bezpieczeństwa dziecka nie można też pominąć rozmiarów budki -  jest tak ogromna, że pozwala schować główkę i cały tułów malucha przed ostrym słońcem czy silnym wiatrem. To wózek, który nie wymaga używania parasolki przeciwsłonecznej.

STABILNY ZAPP FLEX

Quinny Zapp Flex Plus jest typowo miejskim wózkiem, ale dzięki najszerszym kołom w swojej klasie zyskuje bardzo dobrą przyczepność. Jako jedyny z całego zestawienia ma kubełkowe siedzisko, co jest jego niewątpliwą zaletą przy wożeniu najmniejszych dzieci – nie pojawia się tu problem „wiszenia” dziecka na pasie krokowym.  Wózka wprawdzie, nie da się złożyć jedną ręką, ale mechanizm składania został oparty na bardzo prostym systemie 3D, dzięki czemu wózek po złożeniu  jest wyjątkowo wąską kostką porównywalną szerokością do złożonej parasolki.

Każdy z przedstawionych tu modeli może służyć jako wózek wykorzystywany już od narodzin. Jeśli nie szukacie dużego wózka z typową gondolą to warto zwrócić uwagę na coś z powyższego zestawienia.

bezpieczne podróżowanie,wózek,wyprawka,YoYo,BabyZen YoYo,testy wózków,spacerówka,Cybex Mios,Cosatto,Cosatto Woosh,Baby Jogger,Baby Jogger City Tour Lux,idealny wózek,kompaktowa spacerówka
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi