Rozstępom mówię nie!

15.06.14r. Rozstępom mówię nie!

Według statystyk na rozstępy po ciąży narzeka ponad 60 procent świeżo upieczonych mam.

Czy mimo skłonności genetycznych da się zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów? Zdecydowanie tak! Przynajmniej ja „rozstępom mówię nie!”. Niby natury nie można oszukać, a jednak ...da się – dwie ciąże i ani jednego rozstępu na brzuchu :).

Natura nie obdarzyła mnie najelastyczniejszą skórą, bo w wieku dojrzewania, jak mój organizm gwałtownie rósł, rozstępy pojawiły się w kilku miejscach na moim ciele. Szkoda, że wtedy nie wiedziałam, że w wieku „nastu” lat warto sięgnąć po balsam przeciwko rozstępom...

No ale teraz zaczynam trzecią ciążę i mimo, że brzuch jeszcze nie jest widoczny masuję go ostrą szczotką, szczypię i wcieram w jego skórę mój ulubiony skoncentrowany krem przeciw rozstępom Palmer’s. Palmer’sa zakupiłam jako pierwszą rzecz „ciążową”, bo zakładam, że rozpoczynając masowanie-szczypanie-wcieranie już od pierwszego miesiąca ciąży stopniowo przygotuję skórę na zwiększone rozciąganie.

Mam nadzieję, że i tym razem uniknę pojawienia się rozstępów. Mówi się, że do trzech razy sztuka... Zobaczymy za kilka miesięcy ;).

ciąża,rozstępy,pielęgnacja,Palmer\'s

KOMENTARZE: (14)

10.12.2014 | Monia

Ja już czwarty raz w ciąży i nie mam ani jednej niechcianej kreseczki :)

28.12.2014 | Magdalena Jandzińska, Warszawa

U mnie po pierwszej ciąży mimo smarowania i mamasowania nie udało się uniknąć blizn, teraz z pomocą Palmersa też nie unikne nowych szramek, czasem natury nie da się oszukać :(

28.12.2014 | Justyna Wojtycza Grajów

moja przyjaciółka obecnie jest w pierwszej ciąży i również stosuje produkty Palmer\'s i jak narazie wygrywa tę walkę na swoją korzyść :) i bardzo chwali sobie te kosmetyki :)

29.12.2014 | Paulina Osiecka

Ja podobnie, w okresie dojrzewania miałam mnóstwo problemów z rozstępami. Jednak ciąża potraktowała mnie pod tym względem łaskawie, pomimo tego, że wcale tak regularnie nie smarowalam brzucha. Najczęściej robiłam to po kąpieli zwykłą oliwką lub kremem z serii ziaja mama mia czy coś w tym stylu.

30.12.2014 | Dorota Czupryna Żory

Palmers pomógł w walce z rozstępami ale nawet gdyby się pojawiły to bym je zaakceptowała ważne że synek urodził się zdrowy

31.12.2014 | Justyna Wojtycza Grajów

Dorota masz jak najbardziej dobre podejście ja też zawsze mówiłam iż nie ważne że po ciąży zostają jakieś pamiątki na naszym ciele najważniejsze zdrowie dziecka :)

31.12.2014 | Dorota Czupryna Żory

Justyna z tym brakiem rozstępów to chyba jakaś moda teraz jest żeby urodzić i nie mieć rozstępów a ja myślę że to kobiecie dodaje walorów bo nosiła swoje dziecko a skóra rozciągnęła się pod tym słodkim ciężarem i teraz zostały rozstępy

31.12.2014 | Małgorzata Wróbel, Bielsko

Dorota i Justyna zgadzam się z Waszą opinią. Najważniejsze zdrowie dzieciątka ale uważam, że jak można to trzeba spróbować zapobiegać rozstępom. Nie ze względu na wygląd ale dlatego, że głębokie rozstępy po prostu bolą!

01.01.2015 | Justyna Wojtycza Grajów

Małgorzata oczywiście, że warto robić coś co choć w jakimś stopniu zapobiegnie pojawieniu się rozstępów :) ja przyznam się szczerze iż też codziennie smarowałam się i masowałam brzuszek :)

08.01.2015 | Małgorzata Wróbel, Bielsko

Justyna - u nas to już wieczorny rytuał - przed położeniem się do łóżka, mąż smaruje wszystkie \"zagrożone\" miejsca kremem ;-)

19.01.2015 | Katarzyna Bizowska, Siedlce

Uważa się, że uwarunkowania genetyczne odgrywają dużą rolę w pewnych predyspozycjach naszego ciała, a tendencje do pojawiania się rozstępów mogą być dziedziczne. Na cale szczęście w mojej rodzinie ani mama, ani siostra prawie nie miały rozstępów.

14.06.2016 | Paulina

Stosuje balsam przeznaczony dla kobiet w ciąży, firma Etos:-) Po rosmarowaniu utrzymuje się efekt chłodzenia przez około 30minut. Rozstępy pojawiły mi sie na prawej lydce. Brzuszek jest śliczny, póki co,a to juz 27tydzień i dwa dni:-)

28.03.2018 | Wasica

Ja ze swojego asortymentu mogę polecić Maternea, badałam skład 100 razy a jest zupełnie bezpieczy dla ciąży

17.08.2018 | Urszula

Ja po ciąży zastosowałam zabieg endermologii LPG w clinica cosmetologica. Jestem zadowolona z jego efektów, warto było wydać taką sumkę pieniedzy.

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi