Rozstępom mówię nie!

01.09.14r. Rozstępom mówię nie!

Jak ten czas szybko płynie... Właśnie skończyłam 20 tydzień ciąży :). Już tylko drugie tyle przede mną...

Wakacje skończyły się, brzuszek robi się coraz bardziej okrągły, a skóra na nim napięta. Czas zakupić kolejną tubkę skoncentrowanego kremu przeciw rozstępom Palmer’s. Poprzednia skończyła się w trakcie urlopu. Na początku dziwiłam się, dlaczego opakowanie tak szybko zrobiło się puste. Teraz już wszystko jest jasne :) Były wakacje i moja starsza nastoletnia córka, zamiast po zwykły balsam po  opalaniu sięgała po mojego Palmer’sa. Najpierw byłam na nią zła, że sięgała po mój kosmetyk, ale po chwili uświadomiłam sobie, że moja dziewczynka jest dużo mądrzejsza niż ja w jej wieku i wie,  że rozstępy tworzą się już w wieku nastoletnim, w okresie największego wzrostu i zmian masy ciała. Warto więc w tym czasie zamiast balsamu do ciała stosować produkty na rozstępy w miejscach najbardziej na to narażonych.

Od dziś w naszej łazience stoją dwa opakowania Palmer’s - pielęgnacyjny balsam i skoncentrowany krem przeciw rozstępom :).

ciąża,rozstępy,pielęgnacja,Palmer\'s

KOMENTARZE: (8)

30.12.2014 | Dorota Czupryna Żory

Mój mąż bardzo szybko rósł i ma dośc sporo rozstepów na biodrach i ramionach ale to facet i pewnie wogóle nie pomyślał o nawilżaniu w wieku nastoletnim:P

31.12.2014 | Małgorzata Wróbel, Bielsko

Ja niestety mam dużo \"pamiątek\" z okresu dojrzewania. Głównie na udach jest ich mnóstwo, aż wstyd wyjść na plażę. Niestety wtedy nikt mi nie mówił, że trzeba się smarować, a potem było już za późno. Na szczęście teraz już są bladziutkie i bolą tylko jak je mocno opalę.

01.01.2015 | Justyna Wojtycza Grajów

Mamo Bezpiecznego Malucha mądrą masz to Córcie swoja - moja siostra ma właśnie takie pamiątki z okresu dojrzewania - walczyła z nadwagą wówczas i biodrach pozostały po tym ślady

02.01.2015 | Magdalena Staniucha, Hecznarowice

My smarowalismy oliwka:-)a teraz ju po porodzie uzywam palmers

05.01.2015 | Paulina Osiecka

Ja w młodości tez popelnilam ten błąd i zaniedbalam smarowanie się kremami na rozstępy. Teraz juz wiem, że zadbam, aby moja córka nie powieliła mojego błędu

08.01.2015 | Małgorzata Wróbel, Bielsko

Paulina - też zamierzam pomóc mojej córeczce w okresie dojrzewania, żeby się nie nabawiła tego paskudztwa ;/

19.01.2015 | Katarzyna Bizowska, Siedlce

Pielęgnowałam skórę od pierwszych tygodni ciąży, bo gdy rozstępy się pojawią, bardzo ciężko będzie się ich pozbyć. Dwa razy dziennie wcierałam krem w miejsca zagrożone rozstępami (brzuch, pośladki, uda i piersi, omijając brodawki, bo ich stymulacja może pobudzić wydzielanie oksytocyny, hormonu wywołującego skurcze macicy), jednocześnie je masując. Udało się je prawie wykluczyć.

14.06.2016 | Paulina

Na szczęście w okresie nastoletnim nie miałam żadnych problemów z rozstepami:-) niedawno, w 27tygodniu ciąży zauważyłam na górnej lydce prawej nogi czerwone, pojedyncze żylaki:-) stosuje balsam dla kobiet w ciąży firmy Etos.

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi