Podwyższony poziom bilirubiny

14.01.15r. Podwyższony poziom bilirubiny

A my znów w szpitalu... :( Musieliśmy wrócić, bo Bezpieczny Maluszek ma za wysoki poziom bilirubiny i trzeba było włączyć fototerapię. Nasze Maleństwo od kilku godzin opala się w inkubatorku... A tak się cieszyłam, że pojutrze mieliśmy iść na nasz pierwszy spacer... :(

″Żółtaczka fizjologiczna, zwana też żółtaczką noworodków, występuje u ponad połowy dzieci urodzonych w terminie oraz u niemal wszystkich wcześniaków.
U podstaw wystąpienia tego staniu leżą zaburzenia przemian bilirubiny. We krwi rozwijającego się w łonie matki płodu jest znacznie więcej krwinek czerwonych (erytrocytów) niż u niemowlęcia. Wynika to z faktu, że płód nie oddycha samodzielnie, lecz otrzymuje tlen z krwi matki – za pośrednictwem łożyska. Ten mechanizm wymaga znacznie wydajniejszego transportu niż w przypadku tlenu pozyskiwanego z wymiany gazowej w płucach – tak, jak ma to miejsce w życiu pozamacicznym.
Po urodzeniu ″nadliczbowe″ krwinki czerwone stają się zbędne i ulegają rozpadowi. Jako produkt uboczny powstaje żółty barwnik – bilirubina. Przy w pełni wydolnych mechanizmach fizjologicznych bilirubina trafia do wątroby, gdzie podlega przemianom biochemicznym i jako składnik żółci jest wydalana do jelit.
Jednak nie u każdego noworodka (a zwłaszcza – u wcześniaka) wątroba jest już rozwinięta w takim stopniu, żeby przyjąć i przerobić znaczne ilości bilirubiny. Dlatego nadmiar tego barwnika krąży we krwi i odkłada się w tkankach, co manifestuje się zażółceniem skóry i widocznych błon śluzowych, czyli żółtaczką.″¹

Już myślałam, że trzecie dziecko nam \\\\\\\\\\\\\\\"nie zżółknie\\\\\\\\\\\\\\\", no a tutaj niestety powtórka z rozrywki... :( Niby nic strasznego, a jednak... Pobyt w szpitalu nie należy do naszych ulubionych sposobów spędzania czasu... Trzymajcie kciuki, żebyśmy jak najszybciej wrócili do domu.

¹ Źrodło: medonet.pl

noworodek,żółtaczka

KOMENTARZE: (10)

14.01.2015 | Ola Bursy, Gliwice

Mój maluszek też miał żółtaczkę fizjologiczną, jednak nie przedłużyło to naszego pobytu w szpitalu... w sumie \"opalał\" się w inkubatorze 1 dzień (w tym 3 sesje po 2-3h) i na szczęście to wystarczyło :) po powrocie do domu po 3. dniach położna odesłała nas do przychodni bo synuś był coraz bardziej żółty i też obawiała się, że poziom bilirubiny może być wysoki... na badaniach w szpitalu okazało się jednak, ze poziom bilirubiny jest jak najbardziej w normie, ale niestety okazało się, że Maluszek ma zapalenie uszka i też wylądowaliśmy w szpitalu na tydzień :( na szczęście wszystko dobrze poszło :)

14.01.2015 | Magdalena Staniucha, Hecznarowice

U nas naszczescie nie bylo zółtaczki:-)wspolczuje

15.01.2015 | Justyna Wojtycza Grajów

trzymam kciuki abyście szybciutko wyszli ze szpitala :)

15.01.2015 | Małgorzata Wróbel, Bielsko

Współczuję. Trzymam kciuki za Bezpiecznego Malucha żeby szybciutko wyzdrowiał ;-) Na pewno będzie dobrze!

15.01.2015 | Dorota Czupryna Żory

Trzymam kciuki:*

15.01.2015 | Katarzyna Bizowska, Siedlce

Nasz maluszek w szpitalu w dniu wypisu miał poziom bilirubiny zadowalający do wypisu, jednak po jednej dobie podniósł się do poziomu 12, oczywiście skierowanie do szpitala od lekarza rodzinnego dostaliśmy, jednak odmówiono nam przyjęcia, Pani Ordynator z oddziału neonatologicznego stwierdziła, że dzieci, np. w Warszawie nie są przyjmowane nawet z poziomem 14, kazano przepajać glukozą. Co dwa dni jeździliśmy na krew, aby zbadać poziom bilirubiny. Cała sytuacja trwała 10 dni. Osobiście wolałabym być w szpitalu pod opieką specjalistów. Życzę szybkiego powrotu do zdrówka dla maluszka.

16.01.2015 | Marzena Kawa, Mysłowice

zdrówka dla maluszka i mamusi:* wracajcie do domku szybciutko :*

14.06.2016 | Paulina

Szybkiego powrotu do zdrowia!:-)

24.06.2018 | przegladtowarow

Obecnie, jest już dostępny na rynku i może być zakupiony przez wszystkich ludzi, którzy potrzebują jego pomocy. Obecnie codzienne życie większości ludzi jest wypełniony dużą dynamiką, ale również z dużym stresem. Coraz większe zobowiązania, mały dostępny czas wolny i pilne terminy związane z uprawiania większości zawodów czyni nas martwić się o wszystkim od samego wstanie z łóżka rano. http://przegladtowarow.com/recardio-w-polsce.html Oczywiście znaleźliśmy również kilka negatywnych sprawozdań, ponieważ tam, gdzie jest światło, często pojawia się cień. Kilka osób miało problemy z produktem, ale często dlatego, że nie podążały one dokładnie za spożyciem. Dlatego chcielibyśmy skorzystać z okazji i przypomnieć, że bezwzględnie konieczne jest przestrzeganie zalecanego przez producenta dozowania. Nie należy przedawkować, przedawkować ani nie należy pominąć połknięcia.

16.08.2018 | CarlaCrespo

Ale jego zaufanie było z długością penisa i tak też próbowałem rzeczy dla niego do pracy poprzez zakup tytan żel, tak, że czuje jest wielki i wygodny. Titan Gel – Hit Czy Kit? Efekty, Opinie, Cena oraz Gdzie Kupić Żel? Titan Gel to nowość na rynku i produkt ten wzbudza niemałe kontrowersje, bo czy rzeczywiście można domowym sposobem powiększyć penisa? Producent żelu na poprawę wielkości męskości zapewnia, że jest to możliwe i to w bardzo krótkim czasie. <a href=http://gel-titan.pl/#7>http://gel-titan.pl/#7</a> Preparat nie uzależnia! Opinie klientów o skuteczności preparatu Titan Gel. Odkąd mój mąż zakupił Titan Gel wszystko się zmieniło. W łóżku zachowuje się jakby miał 20 lat mniej!! Nie ma problemu z niczym, wystarczy chwila i jest gotowy do działania. Ostatnimi czasy miał problem z erekcją i kochaliśmy się bardzo rzadko. Odkąd zaczął stosować ten żel potrafimy kochać się nawet dwa razy dziennie! Jak za naszych młodzieńczych lat.

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi