Pierwszy kwartał życia za nami :)

01.04.15r. Pierwszy kwartał życia za nami :)

Bezpieczny Maluszek właśnie skończył trzy miesiące ;). Więc czas na małe podsumowanie :). Dziś kilka słów o rozwoju, jutro i pojutrze o bardziej przyziemnych sprawach ;)

Bezpieczny Maluszek nauczył się już, że płaczem może dać do zrozumienia, że potrzebuje towarzystwa, albo, że już mu się coś znudziło. Młody rozzłoszczony głośno krzyczy, a z oczu leją mu się łzy...

Maluszek zaczął się obficie ślinić, ale jeszcze nie opanował do końca regularnego połykania nadmiaru śliny... To normalne, bo ślinianki pracują pełną parą.

Kładziony na brzuszku dość wysoko podnosi główkę i patrzy się przed siebie. Jest coraz silniejszy i w zasadzie potrafi sam utrzymać główkę, ale jeszcze ją podtrzymujemy.

Bezpieczny Maluszek pomalutku zaczyna mieć stały rytm snu i czuwania. W nocy budzi się już tylko raz albo na dwa na karmienie i je cycka nie otwierając oczu. 

Kilka dni temu pisałam, że odkrył swoje rączki i bardzo lubi się nimi bawić. Zaczął też chwytać różne przedmioty i ciągnąć je do buzi. Jak coś mu się wyjątkowo spodoba to wydaje okrzyki radości i intensywnie macha rękami i nogami.

Maluszek uwielbia bawić się z nami w strojenie min. Bacznie przygląda się naszym twarzom i próbuje naśladować to co robimy. Jak jest w dobrym humorze, to zaczyna wydawać różne dźwięki przypominające gruchanie. Zazwyczaj odpowiada uśmiechem na uśmiech.

Bezpieczny Maluszek praktycznie już podwoił wagę – wczoraj ważył 6,850 kg :).

 

niemowlę,zabawa,edukacja,rozwój

KOMENTARZE: (8)

02.04.2015 | Marta, Wa-wa

Zapamiętałam dobrze dzień, w którym moja córka skończyła 3 miesiące.....wyszedł jej wówczas pierwszy ząbek.

02.04.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha

To bardzo wcześnie! Moim córkom pierwsze ząbki wyszły w piątym miesiącu.

02.04.2015 | Marta, Wa-Wa

Też zrobiłam wielkie oczy.

02.04.2015 | Tomasz Problem

Piękna minka <3<3<3

08.04.2015 | Ola Bursy, Gliwice

tak niedawno u nas tak było, a wydaje się jakby już dawno... mój Mały ma 5 m-cy i po za tym że ślini się już baaaardzo mocno, to dłonie to najlepsza zabawka i zjada je prawie całe ;)na brzuszku leży coraz chętniej a jeszcze bardziej mu się podoba jak go kulam z brzuszka na plecki i odwrotnie - sam jeszcze tego nie opanował, ale się uczymy ;) na ząbki póki co u nas się jeszcze nie zanosi... :P piękna waga :) mój Maluch też tyle waży :)

08.04.2015 | Magdalena Staniucha, Hecznarowice

Nasza 12 skonczy 4.zobaczymy jak z jej waga... ur 3550 po 6 tyg 4350.w 12 4400 wiec wszystkie badania alw jest ok. tydzien po 4710.

09.04.2015 | monia sosnowiec

i oby dalej tak pieknie sie rozwijal;0)

13.04.2015 | Katarzyna Srok Lublin

Hehehe! Ale zdziwko zrobił ten dzieciaczek :)

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi