No i dopadł nas katar...

28.05.15r. No i dopadł nas katar...

Dziś rano Bezpieczny Maluszek obudził się z katarkiem :(. A już myslałam, że uda nam się dotrwać do jesieni bez żadnej infekcji... No, ale przy dwójce straszych dzieciaków w domu, trudno jest uchować niemowlaka bez zwiększonego narażenia na kontakt z wirusami i bakteriami. 
Obie córki już w niedzielę kichały i prychały, a że w domu nie mam izolatki, w której mogłabym je zamknąć, więc raczej nie było szansy, żeby nie zaraziły brata... ;).

Młodsza córka zwalczyła objawy infekcji w ciągu dwudziestu czterech godzin i zupełnie zdrowa poszła do przedszkola. Starsza ma chyba ciut słabszy organizm, bo trzy dni spędziła w domu i dopiero dziś wyszła do szkoły. 

Bezpieczny Maluszek dostaje witaminę C i wapno. To ostatnie pozwoliłam sobie zaaplikować dziecku po konsultacji z pediatrą. Zwiększamy też częstotliwość higieny noska - sól morska i aspirator są tu niezastąpione. Skórę pod noskiem smarujemy maścią majerankową.

No i najważniejszym lekarstwem jakie dostaje Bezpieczny Maluszek jest mleczko mamy. Dziś Młody dosłownie "wisi na cycusiu".

Za oknem piękne słoneczko i około 17 stopni. Bezpieczny Maluszek nie ma podwyższonej temperatury ciała, więc spokojnie możemy wyjść na spacer. W lesie będzie mu się zdecydowanie lepiej oddychało.   

Mam nadzieję, że mój synek nie da się infekcji i na katarku się skończy. 

niemowlę,przeziębienie,Canpol

KOMENTARZE: (13)

28.05.2015 | Marta, Wa-wa

Współczuję. Jakby coś możecie się jeszcze wspomóc inhalacjami z soli fizjologicznej. A my dzisiaj wybieramy się na szczepienia (WZW i pneumokoki) i trochę się denerwuję jak to będzie po....

28.05.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha - Bezpieczna Mama ;)

Marto, trzymamy za Was kciuki! Dziś musisz swojego maluszka bardzo dużo przytulać. Intuicja matki jest najważniejsza, więc warto się nią kierować i jeżeli czujesz jakiś wewnętrzny lęk, to może warto pomyśleć o przesunięciu terminu szczepienia.

28.05.2015 | mamusia bartusia

Oj nie dobrze :( u nas jak Bartosz miał jeden dzień taki słabszy to poza tym co wymieniłaś Mamo Bezpiecznego Malucha to jeszcze zastosowaliśmy kilka kropelek amolu na pajacyk, na całą noc. Ale dosłownie 2, 3 kropelki- dzięki temu lepiej oddychał. Pozdrawiamy!

28.05.2015 | monia sosnowiec

mamo BM czy to napewno katar??? ja juz przy mojej małej przejechałam się 2 razy, nawet ostatniobyłyśmy z tym u lekaża bo lało się z noska ii gorączka nawet była, jak sie okazało na nst dzień a taczej po około 17 godzinach mała zdrów jak ryba... a w nakrode tego ukazały nam się 2 ząbki na raz... przy 1 ząbku również toważyszył katar. ale zapobiegawczo witaminki również podajemy zarówno dla małej jak i dla siebie... lepiej dmucchac na zimne...u ciebie przy 2 starszaków to tym bardziej ;oP

28.05.2015 | Katarzyna Sajewicz, Siedlce

U nas na cale szczęście na razie jesteśmy zdrowi. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

28.05.2015 | monia sosnowiec

marto czego dokładnie się obawiasz, czy przy wczesniejszych szczepieniach było coś nie tak?

28.05.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha

Chciałabym, żeby to było od ząbków, ale chyba tak nie jest. To nie jest wodnisty katarek, no i dwa ząbki już są i chyba jeszcze chwila zanim pojawią się następne - Maluszek przestał się tak mocno ślinić i jest zdecydowanie spokojniejszy ;)

28.05.2015 | Marta, Wa-wa

Idziemy na pierwsze pneumokoki i to raczej obawa przed nowym, bo wcześniej nic specjalnego się nie działo. Generalnie ja proszczepionkowa jestem. A co do terminu to i tak mamy już obsuwę bo wcześniej wyjeżdżaliśmy. Szybkiego powrotu do zdrowia BM!

28.05.2015 | mazena kawa myslowice

Zdrowka dla Was. My latarek cały czas..a sobota na pogotowiu dopadła nas jelitowka. A maluch ma11 tyg

29.05.2015 | Marzena kawa myslowice

Na katarek proponuje masc majerankowa na stopki. U nas działa :)

29.05.2015 | monia sosnowiec

O matko ile byków stawiam, wstyd, przepraszam za zaistniałą sytuacje ale tak to jest jak sie pisze z telefonu i nie czyta się tego. No mu właśnie ostatnio mieliśmy gęsty katar z gorączką, może jakiś mini wirus do tych ząbków się wdał dlatego tak się stało... nie ma reguły kiedy ząbki wychodzą czasem nawet niezauważalnie. Marto a to co innego jak 1 raz, tez miałam obawe przed 1 rotawirusami jak zareaguje mi mała na nie, na szczeście bezproblemowo

29.05.2015 | Ewa Łysek

oj biedactwo małe :( ale na pewno sobie poradzi cyc jest dobry na wszystko :)

12.06.2015 | Ola Bursy, Gliwice

u nas niestety infekcje dość często się powtarzają, ale ostatnio to zdecydowanie wina ząbkowania... teraz mamy przerwę od 2tyg i mam nadzieję, że ta dobra passa potrwa nieco dłużej bo też nam się szczepienie szykuje ;)

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi