Monitor ruchu od dziś czuwa nad oddechem Bezpiecznego Malucha

03.01.15r. Monitor ruchu od dziś czuwa nad oddechem Bezpiecznego Malucha

Jesteśmy już w końcówce drugiej doby i nic nie zakłóca radości jaką daje nam obecność naszego Maleństwa. Jak przystało na prawdziwego Bezpiecznego Malucha nasze dziecko jest zabezpieczone na każdą ewentualność. Pojawienie się problemów z oddychaniem błyskawicznie przypomniało nam o istnieniu monitorów oddechu. Do szpitalnego łóżeczko-wózeczka przymocowaliśmy urządzenie marki Angelcare i teraz możemy spać trochę spokojniej ;). 

Należy pamiętać, że monitor ruchu tylko OSTRZEGA o wystąpieniu bezdechu, a nie - jak to czasem niektóre firmy komunikują - zapobiega SIDS. Monitor służy do tego, aby ostrzegać i aby umożliwić odpowiednio szybką reakcję rodzica. A tego, jak odpowiednio zareagować, jak urządzenie zakomunikuje nam, że coś złego dzieje się z dzieckiem, uczą instruktorzy na warsztatach organizowanych w całej Polsce w ramach Kampanii Bezpieczny Maluch : ).

noworodek,bezpieczny sen

KOMENTARZE: (11)

07.01.2015 | Dorota Czupryna Żory

My tez mamy:) oby się nigdy nie odezwał:)

08.01.2015 | Justyna Wojtycza Grajów

u nas także mieliśmy monitor i się odezwał dwa razy - to co przeżywa człowiek w takim momencie to strach jakiego nigdy jeszcze nie przeżywał - córcia bardzo mocno ulewała nam i takie bezdechy u niej wynikały z ulewania, u nas jeszcze bezdech wystąpił gdy córcia się nam zachłysnęła pokarmem - na szczęście udało nam się z mężem przywrócić do oddechu :)

08.01.2015 | kornelia pyla krakow

Super sprawa . Szkoda ,że ja się nie zaopatrzylam w cos takiego jak urodzilam moja coreczke :( Pan doktor trzymal nas na oddziale tydzien ( dla jednych krotko) dla mnie meczarnia.... powiedzial ze jak mnie wyposci do domu to w kazdej chwili dziecko moze mi sie udusic. Super ,że czasami można bardziej liczyc na takie wlasnie firmy kampanie jak Bezpieczny Maluch . Dobrze ,że jestescie :)

08.01.2015 | Małgorzata Wróbel, Bielsko

U nas dyskusja nadal trwa... Zastanawiamy się z mężem czy kupować taki monitor. Mamy twierdzą, że nie ma potrzeby, a nas troszkę jednak blokuje cena...

08.01.2015 | Justyna Wojtycza Grajów

Małgosia wiadomo troszku kosztuje ale naprawdę jeśli miało by to uratować życie dziecka to warto u nas się odzywał i zawsze się zastanawiam co jeśli byśmy go nie mieli - moglibyśmy nie zauważyć lub po prostu spać gdy Zosia miała problem z oddechem

09.01.2015 | kornelia pyla krakow

moze zastanowcie sie na spokojnie jka juz malenstwo bedzie z wami /

09.01.2015 | Małgorzata Wróbel, Bielsko

Justyna - a zawsze odzywał się wtedy kiedy była taka potrzeba? czytam różne opinie i jedni polecają, a inni twierdzą, że odzywał się nie potrzebnie ;/ Kolorowy zawrót głowy...

11.01.2015 | Justyna Wojtycza Grajów

Małgosia u nas odzywał się jak Zosia spała i w momencie gdy ulewała ( takie ulewania bardzo mocne - lekarze określają je jako chlustające) i wówczas dziecko może mieć problem z oddechem - więc jak dla mnie odzywał się w momencie potrzebnym - do wiadomo iż dziecko musiałam podnieść i ułożyć ciałko tak by pokarm usunął się w całości z dróg oddechowych

16.01.2015 | Katarzyna Bizowska, Siedlce

Nie korzystałam z takiego urządzenia, ale myślę, że watro w taki zainwestować. Każdemu dziecku może zdarzyć się zanik oddechu. Nagły, niespodziewany, niezauważony może zagrozić zdrowiu i życiu maleństwa. Przecież bezdech może trwać kilka, kilkanaście sekund ale jeżeli przedłuża się do ponad 15-16 sekund stanowi zagrożenie życia.

25.10.2015 | Dzoana k

Mąż uważał że to zbędny drogi zakup więc użyłam podstępu i poprosiłam moich rodziców aby był to prezent od nich dla malucha z okazji urodzin. Mamy monitor Babysense odzywa się na szczęście tylko wtedy gdy zapomnimy go wyłączyć:)

14.06.2016 | Paulina

Który monitor oddechu wybrać najlepiej? Dużo złego słyszałam o monitorze oddechu AngelCare.

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi