Jeśli szukasz kompaktowej, leciutkiej i zarazem dobrze amortyzowanej spacerówki, to musisz mieć YoYo!

13.04.16r. Jeśli szukasz kompaktowej, leciutkiej i zarazem dobrze amortyzowanej spacerówki, to musisz mieć YoYo!

Uwielbiam duże spacerówki z wysoko osadzonym siedziskiem, i aktualnie w domu mam już trzeci model takiego wózeczka, ale lubuję się też w leciutkich pojazdach idealnych na krótkie wypady czy podróże samolotem.

Pierwsza leciutka spacerówka dotarła do nas dwa dni przed wylotem do Tajlandii. BabyZen YoYo, bo to o nim mowa, podobał mi się już od kilku miesięcy, ale dopiero  daleki egzotyczny wyjazd zmobilizował mnie do zapragnięcia wejścia w posiadanie kompaktowego wózka.

BabyZen YoYo to spacerówka jedyna w swoim rodzaju. Ja osobiście nie doszukałam się na rynku drugiego takiego wózka. YoYo jest kieszonkową spacerówką, która po złożeniu spełnia wymogi bagażu podręcznego i można ją zabrać na pokład samolotu! I my tak też zrobiliśmy ;). Duży terenowy Baby Jogger City Elite wylądował w luku bagażowym, a YoYo jako bagaż podręczny towarzyszył nam przez 12 godzin lotu. YoYo po spakowaniu wygląda jak trochę większa damska torebka…

YoYo jest bardzo atrakcyjnym wizualnie wózkiem. Ma dość ciekawy i niespotykany design. Charakteru dodają mu malutkie biało-czarne piankowe koła i futurystycznie wygięty stelaż.

Powiem Wam szczerze, że YoYo bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Zakładałam, że to tylko dojazdowy wózek o sztywnym zawieszeniu do użytkowania głównie w trakcie krótszych wypadów. Praktyka pokazała, że bardzo się myliłam, bo YoYo to fajna spacerówka z dość dobrą amortyzacją. Wózek ma naprawdę miękkie zawieszenie i świetnie sobie radzi na nierównych chodnikach, utwardzonych drogach leśnych czy na łące. Nie wiem czy to zasługa amortyzatorów czy dobrych kół, które mimo swoich malutkich rozmiarów zachowują się jak ich dwa razy większe odpowiedniki. 

Jak na tak mały wózek YoYo ma też całkiem spore siedzisko rozkładane prawie na płasko. Wersja spacerowa jest przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca do 15 kg.

Wózek jest bardzo zwrotny i leciutki w prowadzeniu. Można powiedzieć, że ten wózek sam jedzie. Pięknie się nim manewruje nawet w najwęższych alejkach.

Dużą zaletą YoYo jest też pełna rączka. Już kilka razy pisałam, że lubię prowadzić wózek jedną ręką trzymając w drugiej kawę lub książkę… Wysokość rączki nie jest regulowana, ale nie przeszkadzało mi to wcale.

BabyZen YoYo jest idealnym wózkiem do poruszania się w miejscach z utrudnieniami komunikacyjnymi. Na przykład tam gdzie nie ma wind czy podjazdów dla wózków. Takimi miejscami często są starówki i atrakcje turystyczne we wszystkich zakątkach świata. YoYo jest przyjacielem matki w takich sytuacjach - wystarczy posadzić dziecko na biodrze, złożyć wózek jedną ręką, przerzucić go przez ramię i ruszyć przed siebie :). Tak lekka i kieszonkowa spacerówka jest naprawdę miłym towarzyszem i codziennych, i wakacyjnych spacerów.

Poniżej dodatkowo zebrałam kilka punktów charakteryzujących BabyZen YoYo:

- nowoczesne pojedyncze koła piankowe, przednie obrotowe,

- składanie, rozkładanie, prowadzenie wózka, wszystko jedną ręką,

- szerokie, komfortowe siedzisko,

- regulowane oparcie,

- regulowana budka z okienkiem,

- opisany już wyżej unikalny system zawieszenia, zapewniający niezwykle płynną jazdę,

- 5-punktowe pasy bezpieczeństwa,

- hamulec na tylne koła,

- poręczny pasek do przenoszenia złożonego wózka,

- materiałowy kosz na zakupy,
- możliwość zmiany koloru tapicerki,

- możliwość wpięcia fotelika samochodowego,
- możliwość dokupienia gondoli do zestawu,

-  wymiary wózka -  po złożeniu:52 x 44 x 18 cm,  szerokość: 44cm,

- wysokość rączki: 106cm

- waga: 5,8kg

I standardowe pytanie na koniec – Czy BabyZen YoYo ma jakieś wady? Według mnie raczej nie. Jedynie czego się dopatrzyłam, to dość mały kosz na zakupy. Ale po tak kompaktowym wózku raczej nie spodziewałabym się czegoś większego.

Podsumowując – YoYo spełnia marzenia każdej kobiety o pięknej, leciutkiej i dobrze amortyzowanej spacerówce. Z mojego widzenia YoYo jest tak atrakcyjny i funkcjonalny, że na pewno będzie nam towarzyszył do końca okresu "wózkowania".

YoYo idealnie zwrotna spacerówkawózek,spacery,YoYo,BabyZen YoYo,testy wózków,spacerówka

KOMENTARZE: (7)

14.04.2016 | Mama Hani

Fajnie mieć dwie spacerówki - jedną dużą do codziennego użytku, a drugą na stałe w bagażniku samochodu :)

14.04.2016 | Marta Niemczycka

Yoyo jest genialny :) Ostatnio widziałam podróbkę K2Go Kees, ale w porównaniu do Babyzen jest dużo gorzej wykonany, ale ma dużą zaletę- fajny wypinany pałąk.

16.04.2016 | Magdalena S, Hecznarowice

Jest swietna a jak cenowo wychodzi?? własnie jestesmy na etapie kupna spacerówki bo nasza to długa dziewczynka i zaczyna wyrastac nam z 3 w 1

16.04.2016 | Mamusia Kacia

Fajny tylko pytanie jak kółka się sprawdzają?

16.04.2016 | Ola B., Gliwice

To jest wózek w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia...

25.04.2016 | Ewa Łysek

Super sprawa. Właśnie szukam takiej spacerówki na stałe do auta na wiosenne i letnie wypady tylko szkoda że jest to dość drogi model nie stety nie na moją kieszeń :-(

04.05.2016 | Dorcix

No właśnie cena dość wysoka jak na dodatkową spacerówkę używaną sporadycznie... ale tylko 5.8kg jest bardzo kuszące.

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi