Jak zapewnić komfortowy i bezpieczny sen naszemu Maleństwu? – wybór materacyka

25.10.14r. Jak zapewnić komfortowy i bezpieczny sen naszemu Maleństwu? – wybór materacyka

Łóżeczko już wybrane, więc czas pomyśleć o materacu do niego :).

Noworodek spędza większość czasu śpiąc. Niemowlęta oraz dzieci dwu- i trzyletnie w łóżeczku spędzają całą noc i kilka godzin w ciągu dnia. Żeby zapewnić właściwy komfort i bezpieczeństwo snu naszego maleństwa warto zastanowić się nie tylko nad wyborem łóżeczka ale przede wszystkim pomyśleć jaki materac powinien się w nim znaleźć, bo odpowiedni materac jest dla zdrowia niemowlaka bardziej istotny niż samo łóżeczko… A rodzice bardzo często więcej czasu poświęcają wyborowi łóżeczka, a materac kupują zupełnie przypadkowy dopasowując jedynie jego wymiary do łóżeczka… Albo korzystają z materaca po starszym rodzeństwie… Czego w szczególności nie należy robić, ponieważ cytujemy tutaj za doktorem Brodowskim - ”(...)używany materac, tak jak wkładka w używanych butach, przyjmuje kształt ciała pierwszego właściciela. Może więc być dla niewygodny, wpływać na kręgosłup dziecka i powodować wady postawy”. A poza tym ma też swoją określoną żywotność. Bardzo ważne jest też to, żeby wkład materaca nie gromadził bakterii oraz uniemożliwiał rozwój pleśni i roztoczy, które są szczególnie szkodliwe dla układu oddechowego dziecka.

Na co dzień zajmujemy się tematyką bezpieczeństwa, więc w naszym przypadku wybór materaca był bardzo ważną kwestią i decyzję o jego wyborze poprzedziły głębokie analizy i przegląd oferty znajdującej się na polskim rynku.

Nasz wybór padł na dwustronny „Materac Lateksowo / piankowo / gryczany PRESTIGE Line” marki Fiki Miki produkowany przez polską firmę Materacyk. Szczegółowy opis produktu można znaleźć na stronie: http://www.materacyk.pl/pl/materace-dla-dzieci/do-lozeczek/lateks-pianka-gryka-prestige-line

Dlaczego wybraliśmy akurat ten materac?

Najważniejsze dla nas było to, żeby materac był jak najbardziej ”naturalny”, a ten w swoim składzie zawiera łuskę gryczaną.

Zwróciliśmy też uwagę na unikalny sposób wykonania materaca gwarantujący zachowanie właściwości leczniczych naturalnej łuski gryczanej.  Dlaczego jest to takie istotne? Ponieważ zawarta w łusce tanina:

- wykazuje działanie przeciw roztoczowe i bakteriostatyczne, a równocześnie nie przenika przez skórę człowieka,

- zapobiega rozwojowi roztoczy i bakterii, które mogą dostać się do materaca lub innych wyrobów.

Poza tym wybrany przez nas materac ma bardzo dobre parametry użytkowania. Zastosowana w nim warstawa lateksowa powoduje, że materac:
- ma wysoką odporność na zużycie i uszkodzenia,
- nie odkształca się ,
- ma doskonałą elastyczność punktową,
- daje komfortowe podparcia ciała podczas snu,
- ma doskonałą cyrkulację powietrza i regulację wilgotności.

Dodatkowo materac ma zdejmowany pokrowiec, który bez problemu można prać w pralce.

Jesteśmy pewni, że wybrany przez nas materac zapewni komfortowy i bezpieczny sen naszemu Maluchowi :).

niemowlę,bezpieczny sen,Fiki Miki

KOMENTARZE: (8)

10.01.2015 | Małgorzata Wróbel, Bielsko

My dostaliśmy z łóżeczkiem materac kokos - pianka - gryka z pokrowcem ale wygraliśmy też materacyk Fikuśny Sen więc teraz przed nami trudna decyzja...

13.01.2015 | Dzięki takim artykułom lipeej wiem co brać pod uwagę, żeby mebelki były użyteczne. Moja połowica w ostatnim czasie zachwycała się wzorem mebli dla dzieci i jeśli byłoby to możliwe zabrałaby do domu wszystko, co spodoba jej się .

Dzięki takim artykułom lipeej wiem co brać pod uwagę, żeby mebelki były użyteczne. Moja połowica w ostatnim czasie zachwycała się wzorem mebli dla dzieci i jeśli byłoby to możliwe zabrałaby do domu wszystko, co spodoba jej się .

13.01.2015 | Dorota Czupryna Żory

Małgorzata my też taki mamy chyba najlepszy dla maluszków z gryką.

15.01.2015 | Dorota Czupryna Żory

Ale czasem warto zastanowić się też nad zmianą materaca w łóżku rodziców bo naszemu maluchowi zdarza się spać w naszym łóżku i materac też powinien być odpowiedni

18.01.2015 | Katarzyna Bizowska, Siedlce

Materac dla niemowlaka powinien zapewniać komfort dla plecków maluszka. Wybór materaca dla niemowlaka jest ważny z innego jeszcze powodu. Przez pierwsze miesiące dziecko spędza w łóżeczku nawet kilkanaście godzin w ciągu doby. Powinno więc być mu w nim wygodnie. Pogląd, że dobry materac to twardy materac, na szczęście trafił już do lamusa. Materac dla niemowlaka nie może być ani za twardy, ani za miękki. Ze względów ortopedycznych materac dla niemowlaka powinien być również elastyczny, tzn. dopasowywać się do kształtu ciała i pozycji, jakie dziecko przybiera podczas snu. Chodzi o to, by kręgosłup dziecka był równomiernie podparty na całej długości.

14.06.2016 | Paulina

Chcieliśmy kupić materac z pokrowcem cieczoodporny, gruby i twardy. Wyprobujemy ten!

15.05.2017 | Katarzyna

Mój synek ma lekkie skrzywienie kręgosłupa. Chodzi na basen i na ćwiczenia. Dodatkowo postanowiliśmy kupić mu <a href=" http://plantpur.pl/pl/materac-rehabilitacyjny" title="materac rehabilitacyjny" alt="materac rehabilitacyjny">materac rehabilitacyjny</a> żeby wspierał jego kręgosłup w trakcie snu. Jest bardzo zadowolony i się wysypia. Nie ma na co narzekać :)

18.04.2018 | Aldona

Zgadzam się że <a href="https://plantpur.pl/Dlaczego-nie-mozesz-sie-wyspac-materac-i-nie-tylko" title="najlepsze materace" alt="najlepsze materace">najlepsze materace</a> to lateksowe i piankowe, a co do łuski gryczanej to słyszałam, że jest ryzyko rozwijania się robactwa. Czy to prawda?

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi