Jak wybrać dobre łóżeczko dla dziecka?

28.11.14r. Jak wybrać dobre łóżeczko dla dziecka?

Na rynku wybór łóżeczek dla niemowlęcia jest bardzo duży. Dziś i my stanęliśmy przed dylematem, które wybrać…

Dziecko w łóżeczku spędza bardzo dużo czasu. To właśnie w nim niemowlę często uczy się umiejętności siadania, stawania przy barierce, ćwiczy także rotację ciała ale przede wszystkim śpi.
Dla nas rodziców Bezpiecznego Malucha bardzo ważne było solidne wykonanie. Biorąc pod uwagę aktywność małego człowieka, łóżeczko musi wytrzymać wszelki wysiłek naszego dziecka - od zwykłej zabawy poprzez skakanie i mocowania się ze szczebelkami... Poza tym mebelek powinien być starannie wykończony, nie tylko dla efektów estetycznych, ale głównie ze względów bezpieczeństwa.

Wybierając łóżeczko należy też zwrócić uwagę na rozstaw szczebelków, który nie powinien wynosić więcej niż sześć centymetrów.

Dla naszej wygody łóżeczko powinno mieć trzy stopnie regulacji. Dla noworodka poleca się najwyższe ustawienie, które ułatwia mamie schylanie się nad dzieckiem. Dla starszych dzieci drugi poziom, a dla już siadających i raczkujących najniższy.

Ułatwiającym życie rodzica rozwiązaniem jest możliwość kołysania łóżeczka. Fajnie jest też, gdy łóżeczko posiada pojemną szufladę, w której można schować np. pościel.

Nasz wybór padł na ″Łóżeczko - kołyskę De Lux Glider Cot dystrybuowane na terenie Polski przez firmę LuluBaby (http://www.lulubaby.pl/).

Jest to pierwsze w Europie drewniane łóżeczko/kołyska spełniające rygorystyczne Europejskie normy bezpieczeństwa!

Łóżeczko posiada:
- zaawansowany mechanizm kołysania poziomego (gliding) wraz z systemem blokowania,
- możliwość tradycyjnego kołysania (swinging) z blokadą,
- szufladę wyposażoną w prowadnice teleskopowe,
- trzy wysokości regulacji podstawy materaca,
- nakładki silikonowe (\\\"gryzaki\\\").

Nasz Bezpieczny Maluszek na pewno będzie zadowolony z wyboru rodziców ;).

ciąża,noworodek,bezpieczny sen

KOMENTARZE: (6)

19.01.2015 | Katarzyna Bizowska, Siedlce

Widzę, że wybraliście full opcję :), u nas zrezygnowaliśmy z opcji kołyski, aby nie przyzwyczaić dziecka do ciągłego bujania. Wybraliśmy klasykę, ale z możliwością zmiany na łóżeczko dla starszego dziecka (wystarczy wyjąć jeden bok łóżeczka).

19.01.2015 | Magdalena Staniucha, Hecznarowice

Łóżeczko:-))

21.01.2015 | Małgorzata Wróbel, Bielsko

Nam rodzice kupili łóżeczko drewniane z 3 poziomami i wyjmowanymi 2 szczebelkami. Jak się sprawdzi zobaczymy już nie długo ;-)

17.04.2015 | Ewa Łysek

I szkoda że nie znalazłam tego wpisu wcześniej ;( właśnie kupiliśmy łóżeczko takie zwykłe najprostsze bez kołyski. Myślę że to dobry wybór ale okaże się jak zaczniemy je użytkować. Dla mnie najważniejsze było to żeby była pojemna szuflada i taka jest :) No i co w łóżeczku najważniejsze to w materac tu nie szczędziłam pieniążków by nasz dzidzulek miał jak najwygodniej :)

14.06.2016 | Paulina

Kolyska jest przystosowane dla dzieci do 6 miesiąca zycia. Jest to kosztowny wydatek, który niedługo zamieniły na nowe łóżeczko. My przy kupowaniu kierujemy sie lozeczkiem, który posiada schowek, polki i miejsce na przewijak. Łóżeczko musi mieć regulowane dno. Szczebelki w łóżeczku nie powinny rozstaw nie powinny mieć wiecej niż 6cm i 2-3 swobodnie wyjmowane szczebelki. Ponadto nasze łóżeczko ma funkcje kołyski. http://sklep.my-sweet-angel.pl/sklep/klups-lozeczko-kolyska-kompakt/

14.06.2016 | Paulina

I co najważniejsze wykonane jest z litowanego drewna sosnowego:-)

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi