Jak spokojnie wziąć prysznic...?

01.05.15r. Jak spokojnie wziąć prysznic...?

Bezpieczny Maluszek jest już tak bardzo ruchliwy, że nawet jak widzę, że ma fazę grzecznego bawienia się, to boję się go zostawić samego nawet na chwilę. Poza tym Maluszek jest zazwyczaj grzeczny tylko wtedy, kiedy jestem w zasięgu jego wzroku... I tutaj niezastąpiony okazuje się bujaczek-leżaczek... ;)

Ostatnio używam go praktycznie każdego ranka jak biorę prysznic. Nie muszę się spieszyć i stresować zastanawiając się, co w tym momencie robi moje dziecko, bo mam je przed oczami :). Ja jestem zajęta poranną toaletą a Bezpieczny Maluszek leży w leżaczku postawionym w drzwiach łazienki i grzecznie bawi się rączkami albo wykonuje różne figury akrobatyczne ;). 

 

 

niemowlę,zabawa,edukacja,Tiny Love,rozwój,Markusia

KOMENTARZE: (10)

01.05.2015 | Marta Niemczycka

Mój maluszek jest grzeczny i spokojny tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest na rękach lub gdy się z nim bawi i zajmuje. Czasami jeszcze, gdy śpi, ale to rzadko...;) Leżaczek- bujaczek był akceptowany przez pierwsze kilka tygodni życia, teraz maluszek "uczulił" się na ten przedmiot i samo zbliżanie się do niego, wywołuje i grymas na jego twarzyczce, często poprzedzający płacz :) I wcale, ale to wcale nie chciałam uczyć dziecka bycia na rękach, ale On zweryfikował moje "chcenia". Niestety moja poranna toaleta, hymm nie istnieje, lub jest bardzo uboga i kończy się umyciem zębów. Dlatego- zazdroszczę :)

01.05.2015 | Marta, Wa-wa

Funkcjonowałam podobnie, ale od 2 tygodni moja mała przestała lubić swój leżaczek. Teraz toaleta mamy odbywa się podczas drzemki dzidziusia.

02.05.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha - Bezpieczna Mama ;)

Bezpieczny Maluszek takim grymasem poprzedzającym płacz reaguje na swoje łóżeczko... ;)

02.05.2015 | monia sosnowiec

bujaczek ma mega fajny to nie dziwie sie ze go lubi... kolysanie zazwyczaj uspokaja dzieciaczki ni chyba ze maja zly dzien. Marto N nauczylas nosic czy mialas pomocnikow co uczyli

03.05.2015 | Ola Bursy, Gliwice

hehe u nas dokładnie taka sama metoda na Malucha :D a jeszcze bardziej jest zaciekawiony jak przy okazji włączę pralkę - wtedy mam duuuużo czasu dla siebie ;)

03.05.2015 | mamusia bartusia

mój prysznic to szybka akcja (jak jestem sama z synkiem) bo wydaje mi się ciągle że młody płacze... także jak chcę się zrelaksować to tylko jak jest tata w domu- wtedy mam czas i możliwość na dłuższą kąpiel

04.05.2015 | Magdalena Staniucha, Hecznarowice

Oto jest Pytanie:-))moja tez zabieram na bujaku a ona patrzy zdziwiona gdzie to jest:-))

05.05.2015 | Ewa Łysek

Mam nadzieję że mój maluszek pozwoli na toaletę ale to się okaże już nie długo :)

09.06.2015 | Mamusia Kacia

fajny ten bujaczek lezaczek ja to w bujaczku nie moglam mojego maluszka zostawic zaraz plakal pomimo iz widzial mnie ze sie kapie wiec skazana bylam na meza az przyjdzie gorzej jak byl za granica to kapiel w gre wchodzila jak maluszek spal :)

12.06.2015 | Dagmara

Ten bujak jest rewelacyjny....nie wyobrażam sobie życia bez niego. Estetycznie wykonany, wygodny, bezpieczny

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi