Czy istnieje idealna spacerówka?

Czy istnieje idealna spacerówka?

Wygląda na to, że znalazłam idealny wózek spacerowy :).

Baby Jogger City Elite to spacerówka-terenówka dla naprawdę wymagających. Może zanim scharakteryzuję wózek, napiszę czym kierowałam się szukając kolejnej bryki dla Bezpiecznego Maluszka. Najważniejszym kryterium wyboru było sześć cech:

1. Możliwość rozłożenia oparcia do pozycji leżącej

Bezpieczny Maluszek miał jeździć w nowym wózku już jako półroczny niemowlak, więc inna opcja nie wchodziła w grę.

2. „Terenowość” wózka, czyli dobra amortyzacja i posiadanie super kół, które wjadą wszędzie – na żwir, do lasu, na piach i wszelkie inne wymagające tereny.

3. Lekkość prowadzenia

Przy tym kryterium odpadły wszelkie wózki typu parasolka, bo ja lubię prowadzić wózek jedną rękę, a drugą w tym czasie mieć wolną i móc np. trzymać w niej kubek z kawą albo telefon…

4. Łatwość złożenia i nieduża waga

To na moich barkach zazwyczaj leży składanie wózka i przenoszenie go. Niby siłowe sprawy powinnyśmy zostawić mężczyznom, ale niestety tak się nie da, bo ja jak prawie każda matka większość czasu spędzam z dzieckiem sama, bez towarzystwa ukochanego mężczyzny…

5. Wysokość wózka i możliwość regulowania rączki

Mój mąż ma prawie dwa metry, a mi brakuje tylko centymetr do metra osiemdziesiąt, więc niskie wózki nie były przez nas w ogóle brane pod uwagę. Ale w związku z tym, że mamy jeszcze dwie córki, z czego jedna ma siedem lat i bardzo chciała móc wozić brata, szukaliśmy też wózka, który będzie mógł być prowadzony i przez mocno wyrośniętą osobę dorosłą i przez dziecko, więc nie mogło się obejść bez możliwość regulacji rączki.

6. Duża powierzchnia do spania

Wózek to przecież pojazd dla dziecka, więc poza tym, że ma być funkcjonalny z punktu widzenia rodziców,  to przede wszystkim musi być wygodny dla dziecka. A Bezpieczny Maluszek wdał się w mamusię i tatusia i rośnie nam jak na drożdżach, więc dla jego komfortu szukaliśmy spacerówki z dużym i głębokim siedziskiem.

To niby tylko sześć cech, a bardzo trudno było nam znaleźć spacerówkę, która spełniałaby wszystkie wymienione wyżej kryteria…Obejrzałam naprawdę dużo wózków i mogę śmiało napisać, że tylko Baby Jogger City Elite w pełni spełnia je wszystkie :))).
To jest naprawdę super spacerówka!  I posiada dużo więcej cech, niż te wymienione wyżej, bez których już dziś nie wyobrażam sobie idealnego wózka dla dziecka w drugim półroczu życia. Ale o tym wszystkim napiszę za jakiś czas, bo teraz muszę położyć moją gromadkę do łóżek… Dobranoc!
Baby Jogger City Elite po złożeniu

niemowlę,bezpieczny sen,wózek,spacery,Baby Jogger City Elite,testy wózków,spacerówka
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi