Co potrafi dziecko w połowie siódmego miesiąca życia?

16.07.15r. Co potrafi dziecko w połowie siódmego miesiąca życia?

Bezpieczny Maluszek dalej sporo śpi w ciągu dnia. Zazwyczaj są to trzy drzemki, z czego dwie po około czterdzieści minut i jedna dłuższa, czasami nawet dwugodzinna. Poza czasem słodkiego drzemania jest bardzo aktywny fizycznie. Nawet na sekundę nie można spuścić go z oka, bo błyskawicznie przeturla się na koniec pokoju, czy przepełznie do atrakcyjnej dla niego rzeczy. Jedyną rzeczą, która potrafi go zatrzymać na chwilę dłużej w jednym miejscu jest kolorowa piankowa mata, na której Młody co chwię dostrzega nowy atrakcyjny rysunek ;).

Położony na plecach natychmiast wykręca się i przewraca na brzuch, czyli do pozycji zdecydowanie bardziej atrakcyjnej dla siebie, pozwalającej mu dostrzec dużo więcej ciekawych rzeczy.  Czasami też leży na boczku i bawi się zdobytym chwilę wcześniej przedmiotem. Potrafi uchwycić coraz mniejsze przedmioty i długo bawić się nimi, bacznie przyglądając się nawet najmniejszym szczegółom.

Do bujania się w pozycji czworacznej Bezpieczny Maluszek dodał nową figurę akrobatyczną – prostuje nogi w kolanach i wypina pupę do góry. Jeżeli na swojej drodze natrafi na większą przeszkodę, np. leżącą obok siostrę, to potrafi wspiąć się na nią rączkami, utrzymując kolana w pozycji klęczącej.

 Jeśli ma się czego złapać, to podniesie plecki z pozycji leżącej do pionu, ale jeszcze nie można tego nazywać samodzielnym siadaniem. Zakładam, że sam zacznie siadać w momencie w którym zacznie już raczkować. Dokładnie tak było w przypadku moich córek.

Bardzo dużo i chętnie gaworzy, ale nie traktuje tej umiejętności jako sposobu porozumiewania się z nami. Wydawane przez niego dźwięki, to coś w stylu „dorosłego” śpiewania pod prysznicem, czyli bardziej wygląda to na ćwiczenie głosu ;).

Widząc nas jedzących, domaga się tego samego. Ale to już temat na oddzielny post :).

niemowlę,zabawa,edukacja,rozwój,wyprawka,BabyPol

KOMENTARZE: (28)

16.07.2015 | Katarzyna Sajewicz, Siedlce

Świetne zdjęcie, widać maluszek świetnie się bawi :) na swojej ulubionej macie. Pół roku jak to szybko zleciało.

16.07.2015 | Ania Bialystok

Zdjecie przepiękne :) Duzo zdrowka dla BM na kolejne miesiace!

16.07.2015 | Magdalena Staniucha

Nooo jaki jestem silny:-))nasza to ciezko z tym brzuszkiem od urodzenia

16.07.2015 | Magdalena Staniucha, Hecznarowice

To znowu ja:-)nasza to uwirlbia na plecach:-))i gada jak oszalala Mama baba i mniam:-)to wodzisz twoj pelza a nasza gada:-)

16.07.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha

Magdo, super!

16.07.2015 | Mamusia Kacia

Ale super ta mata i można ją wszędzie ze sobą zabrać :)

16.07.2015 | mamusia bartusia

silny maluszek :) ! Brawo!

16.07.2015 | mama sandry.

bardzo fajne zdjęcie, widać że Maluszek w pełni szczęśliwy

16.07.2015 | Małgorzata Ka - Mama :)

Dzielny Maluch. My na tym samym etapie ale moja niunia ma prawie 9 nie siedem miesięcy

16.07.2015 | Marta Niemczycka

Bezpieczny Maluszek zdecydowanie zawstydził mojego synka, jest "sto lat za murzynami" w porównaniu do niego :) Chyba macie idealne warunki do plażowania!Nie ma tłumów, gdzie w końcu wylądowaliście? Jak BM pięknie ubrany! :D

16.07.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha

Marto, plażujemy na północnym wybrzeżu Morza Śródziemnego na Riwierze Tureckiej :) A na plaży siedzimy zazwyczaj wcześnie rano, albo bardzo późnym popołudniem i dlatego prawie nie mamy towarzystwa ;). Rośnie nam młody elegant :P P.S.Siostry BM też były daleko za Murzynami w porównaniu z aktualnym tempem rozwoju brata ;)))

16.07.2015 | Marta Niemczycka

Bawcie się cudnie i odpoczywajcie. Maluszek zapewne zachwycony całodobową obecnością tatusia i całej rodziny ;)Mam takie praktyczne pytanie, czy zabraliście ze sobą łóżeczko turystyczne, czy Młody Elegant śpi z rodzicami?

16.07.2015 | Marta, Wa-wa

Rodzina w komplecie 24/7, wiatr we włosach, piasek między palcami, urozmaicony bufet, błękit morza, elegancka garderoba i czego może chcieć więcej maluszek na wakacjach :). Jak tak zachwalacie tą Riwierę trzeba będzie to przemyśleć przy następnych planach wakacyjnych. Pozdrawiamy z wczasów pod gruszą :-).

16.07.2015 | Patrycja

Pamiętam doskonale ten okres u mojego synka :) sypiał tyle, co Bezpieczny Maluszek i również uwielbiał dużą kolorową matę (świetna rzecz, do dziś lubi się na niej bawić) :) pozdrawiamy i życzymy udanego wypoczynku :)

17.07.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha

Marto, łóżeczka nie braliśmy, bo w większości wakacyjnych hoteli można je sobie bezpłatnie zamówić do pokoju i tak też zrobiliśmy. Aczkolwiek miałam jakieś takie dziwne obawy, przed włożeniem BM do łózka, w którym spało wcześniej inne dziecko...Może to dziecko miało jakiś wirus...? A łóżeczko raczej nie było dezynfekowane... No i Maluszek ostatecznie spał z nami :)

17.07.2015 | Dorcix

Mamo BM, a jak minęła Wam podróż samolotem? Nie mieliście żadnych problemów z maleństwem?

17.07.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha

Dorcix, napiszę w przyszłym tygodniu - w poniedziałek albo we wtorek :)

17.07.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha

Opiszę wszystko w oddzielnym poście :)

18.07.2015 | monia sosnowiec

czekamy na relacje z samolotu;0) nie wiem czemu ale turcja kojarzy mi sie z egiptem i tunezja i na razie omijam ja szerokim lukiem. wg gratuluje wszystkim mam co przelamaly strach lotow z maluszkami. moze za niedlugo ja tez do nich dolacze;0)

18.07.2015 | Ewa Łysek

Rośnie nam akrobata :) słodkie są takie dzieciaczki ;)

18.07.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha

Monia, kiedyś też wrzucałam wszystkie te kraje do jednego worka ;) Ale na szczęście Turcja jest dużo bardziej cywilizowanym miejscem niż Egipt i Tunezja. Turcja nie jest państwem wyznaniowym. Na początku XX wieku struktury państwowe zostały oddzielone od zasad religii. Handel na tureckiej ulicy też wygląda zdecydowanie bardziej cywilizowanie niż w krajach typowo arabskich.

18.07.2015 | monia sosnowiec

mamo bm a bralas pod uwage jakies dodatkowe szczepienia dla malucha zwby go uodpornic. woem ze do niektorych krajow juz trzeba pol roku wczesjiej o tym myslec. dlatefo tez skreslalam tamte rejony

18.07.2015 | Marta Niemczycka

Czyli BM zaznał pełni szczęścia, nie dość, że z całą rodziną, na wakacjach, to jeszcze razem w łóżku :)

18.07.2015 | ANia

My jedziemy również na wakacje nad morze i wlasnie zastanawiam się nad kupnem lozeczka turystycznego^^ czy lepiej może spac z maluszkiem ^^

20.07.2015 | Mama BM

Monia, na nic nie doszczepialiśmy... ;)))

22.07.2015 | Ola Bursy, Gliwice

Coż za wspaniałe akrobacje. Nasz Smyk póki co dalej preferuje poruszanie się przypodlogowe i jak sie jego noe spionizuje samemu to pupa nisko i ani mysli sie jakkolwiek dźwigać póki co :P ale za to równie dużo gada... ok będzie z niego papla ;)

24.07.2015 | monia sosnowiec

kurcze jak teraz zaczełam również za turcją się oglądac na wakacje to pif paf , strach jechać ;o(

25.07.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha - Bezpieczna Mama ;)

Monia, nam się udało wrócić, przed "pif paf"... Szkoda, że kolejne piękne miejsce na Ziemi może zostać skreślone z listy bezpiecznych wakacyjnych destynacji... :(

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi