Co potrafi dziecko kończąc szesnaście tygodni?

22.04.15r. Co potrafi dziecko kończąc szesnaście tygodni?

Dziś miałam napisać o wyborze laktatora, ale coraz większa „interaktywność” Bezpiecznego Maluszka nie pozwoliła mi wcześniej usiąść do komputera. Więc teraz skrobnę tylko kilka słów o motorycznych postępach młodego, a do „cyckowego” tematu wrócę w najbliższych dniach ;).  

Maluszek kończy dziś szesnaście tygodni, a jego rozwój w ostatnich dniach postępuje w naprawdę błyskawicznym tempie. Zostawiony w swoim oceanie, tak nazywamy matę Canpol, potrafi w skupieniu spędzić w nim nawet do czterdziestu minut. Zazwyczaj najwięcej czasu zajmuje mu „bawienie się” zabawkami wiszącymi na pałąkach. Ostatnio odkrył też szeleszczące elementy na ściankach maty i uwielbia ich dotykać i przyciągać je do siebie. 

Bezpieczny Maluszek, podstymulowany atrakcyjną zabawką, potrafi przesuwać się po kole jak wskazówka zegara. I to zarówno leżąc na brzuszku, jak i na pleckach.

Ostatnio coraz częściej robi niemowlęce mostki - podnosi pupkę do góry i opiera się na piętach i łopatkach. Poza zabawą, takie wygibasy robi też przy przewijaniu. Aż nie chce się wierzyć, że tak mała istotka świadomie współpracuje przy zmianie pieluchy czy przy wkładaniu spodenek... A jednak tak jest :))).

niemowlę,Canpol,zabawa,rozwój

KOMENTARZE: (10)

22.04.2015 | Ewa Łysek

Ale słodziak. Aż nie mogę się doczekać kiedy mój maluszek przyjdzie na świat i będzie się rozwijał :)

22.04.2015 | Marta, Wa-Wa

My mamy matę Piraci i moja mała kręci się jak ten ster: 360 stopni i od nowa :-). Robi to leżąc na pleckach, bo jakoś cały czas nie lubi pozycji na brzuszku.

23.04.2015 | mamusia bartusia

mój synuś ma 22 tyg i też lubi zabawy na macie, chociaż wytrzymuje coraz krócej- szybciej sie nudzi. Ale najcudowniejszy jest ten pisk radości gdy odkrywa możliwości swojej maty pirata ;)

23.04.2015 | monia sosnowiec

Marta woekszoac maluszkow do pewnego wieku nie lubi na brzuszku;0). Moja hanulka nie krecila bączkow ale za to wspolpraca z nia to sama przyjemnosc. czasem ma tylko swoje humory jak to prawdziwa kobietka i ucieka z pupcia golą

28.04.2015 | Magdalena Staniucha, Hecznarowice

Nasza robi to samo tzw w piatek skaczy juz 20 tydz:-)i jest do raczko palce od nog i fik na bok:-))ostatnio przy pstryk glosno sie smiala i przy calowaniu szyji:-)cudownie

29.04.2015 | Ola Bursy, Gliwice

Brawo dla bezpiecznego Malucha :) u nas w sumie nie zarejestrowałam co konkretnie Oluś nauczył się do 16tyg ale teraz ma 25 (prawie 6 miesięcy) i szczęśliwie nauczył się przywracać z pleców na brzuszek i owrotnie :) mostków nie robi do tej pory ale za to uwielbia swoją matę edukacyjną i lezaczek... na macie od początku potrafi leżeć nawet 2h i sam się bawić i w lezaczku podobnie choć tu raczej staram się sama ograniczać ze względu na wymuszona pozycję ;)

30.04.2015 | Marta, Wa-wa

A czy Bezpieczny Maluszek przechodził dokuczliwie dotychczasowe skoki rozwojowe ?

30.04.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha - Bezpieczna Mama ;)

Marto, raczej nie... Bezpieczny Maluszek jest wyjątkowo pogodnym i wesołym dzieckiem i nie daje nam odczuć skoków rozwojowych. Jutro kończy cztery miesiące i póki co, odpukać miał tylko dwa bardziej marudne dni, w trakcie których mniej spał.

30.04.2015 | Marta, Wa-wa

Moja córeczka przez 4 m-ce też miała tylko parę marudnych dni...ale w 23 tygodniu przechodziła armagedon. Teraz znowu jest sobą.

30.04.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha - Bezpieczna Mama ;)

Czyli wszystko przed nami... ;)

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi