Ciążowe bestsellery Mamy Bezpiecznego Malucha – HomeKTG PBKM

Ciążowe bestsellery Mamy Bezpiecznego Malucha – HomeKTG PBKM

Nowoczesne technologie wkradają się już praktycznie do każdego obszaru naszego życia. Młodzi  rodzice mają do dyspozycji wiele ciekawych urządzeń i rozwiązań, których zadaniem jest pomoc w radosnym i bezpiecznym przeżywaniu ciąży i macierzyństwa.  Od wielu lat, już od pierwszych chwil po urodzeniu, możemy w warunkach domowych monitorować oddech dziecka. Chyba nie ma rodzica, który nie słyszałby o urządzeniach takich jak np. Babysense.  Ale niewielu przyszłych rodziców wie, że w końcówce ciąży, leżąc we własnym łóżku czy na leżaku na tarasie, można nieinwazyjnie monitorować pracę serduszka Maluszka, który zamieszkuje nasz brzuszek.

Ja sama w poprzednich ciążach nie słyszałam o takiej możliwości i myślałam, że KTG można zrobić tylko w szpitalu czy przychodni.  Czasy się zmieniają i coś co kiedyś było niemożliwe dziś jest na wyciągnięcie ręki. Ja swoje HomeKTG wypożyczyłam z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.  

Uważam, że każda przyszła mama powinna wiedzieć, że jest możliwość  otrzymania na dowolny okres czasu urządzenia, które w sposób nieinwazyjny monitoruje czynność akcji serca Maluszka oraz czynność skurczową macicy. HomeKTG, bo to o nim mowa,  to badanie kardiotokograficzne wykonywane przez ciężarną mobilnym urządzeniem w dowolnym miejscu i czasie. Domowe KTG pozwala spokojniej przeżyć końcówkę ciąży. Dzięki niemu w każdej chwili można rozwiać swój niepokój o Maluszka. O każdej porze dnia i nocy można wykonać badanie, które błyskawicznie zostanie ocenione przez specjalistę, a jego wynik przesłany na wskazany wcześniej adres e-mail. Równocześnie dostaje się też powiadomienie smsem czy wszystko jest w porządku, czy potrzebna jest pomoc. W razie jakichkolwiek problemów czy niejasności od razu kontaktuje się z nami lekarz albo położna.

W każdym momencie można też przyłożyć pelotę do brzucha i sprawdzić jak bije serce naszego dziecka. Bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach. Natychmiast, kiedy zaczyna nam się wydawać, że przestaliśmy czuć ruchy dzidziusia.

 

W moim przypadku HomeKTG było najczęściej używane do badania czynności skurczowej macicy. W końcówce ciąży dość mocno męczyły mnie skurcze przepowiadające. Praktycznie codziennie od 38 tygodnia ciąży pojawiała się u mnie bardzo regularna czynność skurczowa. Przez dwie-trzy godziny moja macica potrafiła dość mocno i boleśnie napinać się nawet co 2-4 minuty. Dzięki domowemu KTG mogłam sprawdzić jej siłę i upewnić się, że to tylko przygotowania do porodu, a nie jego początek.

Każdej przyszłej mamie polecam do poważnego rozważenia opcję wypożyczenia aparatu HomeKTG. Dzięki temu urządzeniu spokojniej przeżyłam ostatnie tygodnie ciąży - bez obaw o życie Maluszka -  i w odpowiednim momencie pojechałam do szpitala urodzić czwarte dziecko. Bo mimo, że to była już moja kolejna ciąża, to nie byłam pewna czy to już jest ten czas, dopóki nie sprawdziłam regularności i siły czynności skurczowej za pośrednictwem HomeKTG.

Jeśli któraś z Was jeszcze się zastanawia czy chce zainwestować w wypożyczenie aparatu, to na koniec postu pozwalam sobie jeszcze raz zebrać w punktach dlaczego warto to zrobić:

  • Dzięki zdalnej opiece położniczej HomeKTG można wykonywać w domu, bez czekania w kolejkach, stresu, o dowolnej porze i w przyjaznych dla siebie warunkach;
  • Dzięki HomeKTG można być pod opieką medyczną w weekendy i święta;
  • Urządzenie można zabrać ze sobą wszędzie gdzie się wyjeżdża;
  • Dzięki możliwości monitorowania stanu dziecka  czujemy się bezpieczniej, wiedząc, że mamy zapewnioną opiekę przez profesjonalistów przez całą dobę.
  • Do badania używa się tylko jednego urządzenia, które jest bardzo proste w obsłudze, nie trzeba podłączać go ani pod telefon, ani  pod komputer;
  • Wyniki badania można przekazywać  swojemu lekarzowi prowadzącemu.
  • HomeKTG to także oszczędność czasu i kosztów.
  • HomeKTG to również możliwość kontaktu z dzieckiem dla pozostałych członków rodziny - razem można posłuchać bicia serca Waszego dziecka.

Część z Was może chcieć jeszcze zadać pytanie - w czym tkwi przewaga aparatu domowe KTG, wypożyczanego w Polskim Banku Komórek Macierzystych, w porównaniu do dostępnych na rynku urządzeń?  W odpowiedzi pozwolę sobie zacytować producenta urządzenia: Aparat jest certyfikowanym wyrobem medycznym, dokonuje pomiaru metodą akustyczną, czyli całkowicie bezpieczną dla matki i dziecka. Ponadto, całość rozwiązania oparta jest na wiedzy i doświadczeniu specjalistów z wielu dziedzin, min.: medycyny, zarządzania czy informatyki. Stawiamy sobie za priorytet rozwój usługi zgodny z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i jakości”. 

Podsumowując, śmiało mogę napisać, że HomeKTG jest urządzeniem, które powinno się znaleźć w domu każdej przyszłej mamy zaczynającej 9 miesiąc ciąży. Bezpieczeństwo jakie dało mi HomeKTG w końcówce ciąży było dla mnie wartością bezcenną.

P.S. I już tak na sam koniec jako dodatek pozwalam sobie pokazać Wam jak wyglądał wynik badania, który powiedział mi, że wybiła „godzina W” i czas jechać do szpitala urodzić czwarte dziecko. Górny wykres pokazuje czynność akcji serca maluszka, a dolny czynność skurczową macicy:

HomeKTG - badanie kilka godzin przed porodem

I jeszcze dla porównania wynik badania z dnia poprzedniego – są skurcze, ale nieregularne:

A dla mam, które jeszcze nie były na szpitalnym KTG zdjęcie porównujące je z HomeKTG ;)

ciąża,poród,KTG,HomeKTG,domowe KTG,PBKM,Babysense
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi