Bezpieczne pranie z Dzidziusiem

20.11.14r. Bezpieczne pranie z Dzidziusiem

Pierwsze ubranka już zakupione :). Teraz przed włożeniem ich do torby szpitalnej i komody, trzeba je uprać i uprasować. Czas więc na zakup „dziecięcych” środków piorących. Podobnie jak przy moich starszych Bezpiecznych Maluchach i tym razem zaczynam od prania w płatkach mydlanych. Moją ulubioną i wielokrotnie przetestowaną marką jest Dzidziuś.

Spotkałam się z opiniami, że do prania rzeczy dziecięcych można używać zwykłych ekologicznych produktów. Hmm…zdecydowanie się z tym nie zgadzam. Chyba nie każdy zdaje sobie sprawę, że skóra dziecka różni się od skóry dorosłegoprzede wszystkim jest kilka razy cieńsza, a co za tym idzie dużo wrażliwsza niż skóra osoby dorosłej. Skóra dziecka jest też bardziej podatna na zakażenia (np. bakteryjne czy grzybicze). Poza tym ze względu na większą przepuszczalność naskórka jest narażona na większą wchłanialność szkodliwych czynników zewnętrznych i zwiększoną wysychalność, czego objawem jest łuszczenie w pierwszych dniach życia, co czyni skórę malucha jeszcze bardziej delikatną. Dlatego do jej pielęgnacji i prania rzeczy, które mają z nią kontakt, należy używać specjalnych produktów.

Substancje chemiczne, które znajdują się w standardowych środkach piorących, mogą zaszkodzić maluchowi. Wybierając proszek do prania, żel czy płyn do płukania należy pamiętać o dokładnej analizie ich składu. Najbardziej drażniącymi substancjami są wybielacze optyczne, rozjaśniacze chemiczne, aktywatory TAED i sztuczne barwniki. Należy też zwrócić uwagę czy produkt, który kupujemy jest bezpieczny już od pierwszego dnia życia dziecka.

Dlatego ja do prania pierwszych ubranek Bezpiecznego Maluszka wybrałam płatki mydlane Dzidziuś, które są hipoalergiczne i stanowią doskonały, łagodny i naturalny produkt przeznaczony do prania rzeczy dziecięcych. Płatki mydlane Dzidziuś nie podrażniają wrażliwej skóry niemowląt i dzieci (mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka).

Kiedyś ktoś mi powiedział, że pranie w płatkach mydlanych może uszkodzić pralkę. Nigdy mi się to nie zdarzyło. Może dlatego, że nigdy nie wsypywałam płatków bezpośrednio do pralki? Zawsze na kilkanaście minut przed włączeniem prania rozpuszczałam płatki w gorącej wodzie i dopiero później wlewam je do bębna.

A i jeszcze jedna bardzo istotna zaleta płatków mydlanych - używając ich dbamy nie tylko o zdrowie naszych dzieci, ale równocześnie chronimy środowisko.

Ale się rozpisałam... Czas kończyć, bo pralka sygnalizuje, że pranie jest już gotowe do wyjęcia ;).

noworodek,niemowlę,pielęgnacja,Dzidziuś,Biały Jeleń,wyprawka

KOMENTARZE: (8)

29.01.2015 | Kasia

Ważny temat! Moja sąsiadka śmiała się ze mnie jak powiedziałam jej, że ubranka niemowląt nie mogą być prane w \"dorosłych\" proszkach.

29.01.2015 | Monster High

Ja bardzo lubię zapach prania po płatkach mydlanych :) Kojarzy mi się z czystością i świeżością :)

29.01.2015 | Agata Kur BIałystok

Płatki mydlane? Myślałam, że tego produkty nie ma już na rynku...

30.01.2015 | Tata

Jeśli chodzi o pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka to nie jest to żaden wyznacznik ponieważ bogaci producenci mogą sobie taką opinię kupić, więc do wszystkiego podchodzić ze zdrowym rozsądkiem

30.01.2015 | Małgorzata Wróbel, Bielsko

my zdecydowaliśmy się również na Dzidziusia ale proszek dla dzieci. O płatki mydlane ciężko w sklepach poza tym stwierdziliśmy, że jak pojawi się uczulenie to wtedy przejdziemy na płatki ;-) pierzemy też rzeczy w pralce w cyklu z 4-5 płukaniami więc pranie prawie nie pachnie środkami.

14.06.2016 | Paulina

Czy płatki mydlane Dzidziuś będą dostępne we wszystkich sklepach, czy bardziej wyszukanych?

14.11.2016 | Joanna

Witaj! Możesz napisać jaka ilość płatków na jaką ilość wody? Dziękuję i pozdrawiam :)

19.12.2017 | Marzenka12

ja piorę tradycyjnie w płynie do prania Bebble. kiedyś użyłam płatków mydlanych innej firmy, ale nie dopierały...

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi